18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przyczyna wypadku?

Wypadek autobusu - kierowca zażył narkotyki?

Wojciech Kozicki
26.06.2020  10:29
Wypadek autobusu w Warszawie  - kierowca zażył narkotyki?
Wypadek autobusu w Warszawie - kierowca zażył narkotyki? Fot: Jan Nowak/East News

Wypadek autobusu 186 w czwartek 25 czerwca wstrząsnął Polską. Jaka jest przyczyna wypadku w Warszawie i dlaczego pojazd spadł z wiaduktu? Okazuje się, że kierowca prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków.

W czwartek 25 czerwca wydarzył się potworny wypadek samochodowy w Warszawie. Autobus komunikacji miejskiej spadł z wiaduktu przy pomoście Grota-Roweckiego. Jak nieoficjalnie podaje Radio ZET, kierowca mógł być pod wpływem narkotyków, ponieważ została przy nim została znaleziona amfetamina.

Wypadek autobusu w Warszawie - co się stało?

Wcześniej RMF FM podało, że kierowca autobusu miał wysoką gorączkę, prawdopodobnie nawet 39 stopni. Początkowo mówiło się, że prawdopodobnie zasłabł za kierownicą.

Na nagraniach, które udostępnili inni kierowcy, widać, że przegubowiec dość szybko jedzie przez most prawym pasem. Tam, gdzie skręca on do zjazdu na Wisłostradę w kierunku Gdańska, autobus sunie prosto, wpada na krawężnik, wystrzela w górę, przerywa barierki energochłonne i spada, uderzając częściowo o trawnik na dole, a częściowo w betonowy nasyp mostu – opisuje wypadek „Wyborcza”.

Media podają również, że kierowca autobusu ma mniej niż 30 lat. Po wypadku miał być przytomny, ale niczego nie pamięta.

 

logo Tu się dzieje