18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Akcja ratunkowa

Wypadek na Bałtyku. Zderzenie statków!

Wojciech Kozicki
30.09.2022  10:58
Wypadek i zderzenie statków na Bałtyku. RMF FM: trwa akcja ratunkowa
Wypadek i zderzenie statków na Bałtyku. RMF FM: trwa akcja ratunkowa Fot: HUBERT BIERNDGARSKI/REPORTER/East News

Wypadek na Bałtyku. Jak informuje RMF FM, Na wysokości Dziwnowa kontenerowiec płynący ze Szczecina do Helsinek zderzył się z polskim kutrem rybackim. Są nowe informacje o wypadku i staranowaniu mniejszej jednostki. Trwa akcja ratunkowa.

Dramatyczny wypadek na Morzu Bałtyckim. Polski kuter rybacki Dzi-18 został staranowany przez kontenerowiec Nordic Italia pływa pod banderą Madery. RMF FM ujawnia, że załoga 160-metrowego kontenerowca nie miała pojęcia, że doszło do zderzenia.

Zderzenie statków na Bałtyku. Akcja ratunkowa i nowe informacje

Rmf24.pl podaje, że w momencie zderzenia kuter był w trakcie połowu. Kontenerowiec uderzyć miał w tzw. gruszką dziobową i przez jakiś czas pchać go po morzu. Obecnie kuter w asyście straży granicznej podąża do portu w Świnoujściu.

Radio Szczecin podaje, że portugalska jednostka pchała na dziobie polski kuter przez mniej więcej 100 metrów. Do wypadku doszło 13 mil morskich od Świnoujścia.

W akcji ratunkowej biorą aktualnie udział dwa statki ratownicze i załoga Brzegowej Stacji Ratowniczej w Dziwnowie – podaje rmf24.pl.

Została przeprowadzona akcja ratunkowa. Dwie osoby są aktualnie transportowane do portu w Dziwnowie, gdzie karetki przewiozą je do szpitala. Ujawniono, że jedna z tych osób ma uraz nogi, a druga głowy.

Dwie osoby trafiły do szpitala w Gryficach, jedna, śmigłowcem do szpitala w Szczecinie. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa wysłała na miejsce zdarzenia cztery jednostki. Uszkodzony kuter przecieka i jest holowany do portu w Dziwnowie – donosi Radio Szczecin.

Akcja ratunkowa trwa, wszystkie poszkodowane osoby są pod opieką lekarską, życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo, administracja morska prowadzi postępowanie wyjaśniające – informuje Dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Sebastian Kluska na Twitterze.