18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ofiary śmiertelne

Wypadek jachtu na Bałtyku. Nowe informacje

Wojciech Kozicki
09.04.2022  10:42
Wypadek jachtu na Bałtyku. Nowe informacje: liczba ofiar, poszukiwania
Wypadek jachtu na Bałtyku. Nowe informacje: liczba ofiar, poszukiwania Fot: HUBERT BIERNDGARSKI/REPORTER/East News

Wypadek jachtu na Bałtyku. 8 kwietnia na wysokości centrum Gdyni przewrócił się jacht regatowy. Niestety, nieoficjalnie podano, że wzrosła liczba ofiar śmiertelnych. W sobotę wznowiono poszukiwania zaginionego załoganta.

Tragedia na Bałtyku. 8 kwietnia, na Bałtyku około 400 metrów od brzegu na wysokości centrum Gdyni, przewrócił się jacht rejsowy Delphia 24. Wciąż nie jest znana przyczyna wypadku. Wiadomo natomiast, że na pokładzie jachtu znajdowały się 4 osoby.

Wypadek jachtu na Bałtyku. Nowe informacje

Straż pożarna odnalazła już zwłoki jednego z żeglarzy. Dwóch członków załogi udało się odnaleźć i uratować, a następnie zostali hospitalizowani.  Wciąż zaginiony pozostaje jeden załogant. Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne podaje, że w sobotę rano wznowiono poszukiwania. W akcji poszukiwawczej biorą udział m.in. samolot Bryza, oraz jednostki ratownicze R20 i Kapitan Poinc.

Poszukiwania zaginionego żeglarza kontynuowały w nocy jednostki ratownicze R20, "Sztorm" oraz "Wiatr", dwa okręty Marynarki Wojennej oraz śmigłowiec W3 Warn z kamerą termowizyjną – podaje Fakt.

Aktualizacja 09.04.2022, godzina 11:00

PAP podaje nieoficjalnie, że liczba ofiar wypadku jachtu wzrosła. Nie żyje dwóch członków załogi jachtu regatowego Delphia 24.

Według nieoficjalnych informacji dwie osoby z czteroosobowej załogi nie żyją – podaje tvp.info.

Czytaj także