18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Opóźnienia i utrudnienia w ruchu

Wypadek pociągu Intercity. Wykoleiły się wagony

Wojciech Kozicki
16.07.2021  08:47
Wypadek pociągu Intercity. Wykoleiły się wagony. Opóźnienia pociągów
Wypadek pociągu Intercity. Wykoleiły się wagony. Opóźnienia pociągów Fot: Adam Burakowski/REPORTER/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wypadek pociągu w Polsce. Potwierdzono, że wykoleiły się dwa wagony składu Intercity. Pojawiły się utrudnienia i opóźnienia w ruchu kolejowym.

Wypadek na torach. Dwa wagony pociągu Intercity relacji Bohumin - Warszawa Wschodnia w piątek wykoleiły się na szlaku Leszczyny – Czerwionka. Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA na szczęście potwierdził, że w wypadku pociągu nikt nie ucierpiał.

Wypadek pociągu Intercity. Wykoleiły się wagony

Wciąż nie ustalono jaka była przyczyna wykolejenia się wagonów, a okoliczności zdarzenia wyjaśnia specjalna komisja.

Dla pasażerów niefortunnego pociągu mają zapewniony transport autobusowy. Ruch kolejowy na linii Tychy – Rybnik został jednak wstrzymany. Regionalny przewoźnik Koleje Śląskie zorganizował zastępczą komunikację autobusową.

Pociągi PKP Intercity jadą trasą zmienioną: ze stacji Tychy przez Pszczynę, Suszec do Rybnika. Dla zapewnienia sprawności przejazdów powołany został zespół składający się z przedstawicieli PLK i przewoźników kolejowych. Zmiany w komunikacji są przekazywane podróżnym na stacjach, przystankach i na portalu pasażera – podaje Radio ZET.

Czytaj także