18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Internauci chcą pomóc

Wypadek w Katowicach. Trwa zbiórka pieniędzy dla kierowcy

06.08.2021  11:04
Tragedia w Katowicach wstrząsnęła całym krajem
Tragedia w Katowicach wstrząsnęła całym krajem Fot: MARZENA BUGALA POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Tragiczne wydarzenia z Katowic wstrząsnęły całą Polską. Kierowca autobusu, który potrącił 19-letnią Basię, spotkał się z ogromnym hejtem, ale zyskał też grono obrońców. Właśnie wystartowała internetowa zbiórka, dzięki której Łukasz T. będzie mógł opłacić adwokata.

Do tragedii doszło w sobotę około godziny szóstej rano przy jednym z przystanków autobusowych. Na opublikowanym w Internecie nagraniu można zauważyć, jak 31-latek najeżdża na grupę ludzi, uczestniczących w ulicznej bijatyce.

Nagle pod kołami rozpędzonego pojazdu zniknęła nastolatka. Kierowca, widząc wściekły tłum, uciekł z miejsca zdarzenia. Jak później przyznał, nie miał pojęcia, że pod autem znajdowała się kobieta.

Łukasz T. usłyszał zarzut zabójstwa 19-letniej Basi oraz usiłowania zabójstwa dwóch osób. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Trwa zbiórka pieniędzy dla kierowcy autobusu

Historia z Katowic podzieliła internautów. Część uważa, że gdyby nie bezsensowna bójka do żadnej tragedii, by nie doszło. Inni całą winę widzą po stronie kierowcy. Bliscy zatrzymanego 31-latka utworzyli na portalu zrzutka.pl zbiórkę pieniędzy, dzięki której Łukasz T. będzie mógł opłacić adwokata.

Czas powiedzieć stop bezprawiu prokuratury, mediów oraz policji. Zrobiono z Łukasza kozła ofiarnego i zostały mu przedstawione zarzuty za ZABÓJSTWO ORAZ PRÓBĘ ZABÓJSTWA TRZECH OSÓB podczas wykonywania swojej pracy. Nie pozwólmy mu zostać samemu i pomóżmy, chociaż w małej części w znalezieniu jak najlepszego adwokata. STOP BEZPRAWIU I MEDIALNEJ NAGONCE!!! Zgromadzone środki zostaną wykorzystane na adwokata, a ewentualna nadwyżka zostanie przekazana rodzinie Łukasza - napisali organizatorzy zbiórki.

Do tej pory udało się już zgromadzić prawie 30 tysięcy złotych. Kwota ta przewyższa już wyznaczony cel o kilka tysięcy złotych.

Ta zbiórka udowodniła, że obywatele są zdrowo rozsądkowi i wyciągają wnioski, co wydarzyło się naprawdę. Łukasz wytrzymaj to piekło - jeden z darczyńców.

Pan Łukasz się o tę sytuację nie prosił. Uczciwie wykonywał swoją pracę, w niedzielę od wczesnych godzin porannych, podczas gdy zwykły obywatel śpi podczas weekendowego odpoczynku. Jeśli by nie zareagował, usłyszeliśmy w mediach, że w szpitalu w Katowicach walczy o życie pobity przez pijaną bandę kierowca autobusu miejskiego, a nieustaleni sprawcy pozostają na wolności... MUREM ZA ŁUKASZEM - dodaje inny internauta.

Zbiórkę prowadzi także rodzina 19-letniej Basi. Zebrane pieniądze mają trafić do jej dzieci.