18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zginął turysta

Wypadek w Tatrach i straszna śmierć

Wojciech Kozicki
01.11.2020  15:56
Wypadek w Tatrach i akcja ratunkowa TOPR
Wypadek w Tatrach i akcja ratunkowa TOPR Fot: Pawel Murzyn/East News

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Turysta zginął na szlaku na Rysy, ponieważ spadł w przepaść. Jaka była przyczyna wypadku i jakie obecnie panują warunki na szklakach w górach w okolicach Zakopanego?

Tatry choć piękne, bywają zabójcze. Przekonał się o tym mężczyzna, który w ten weekend wybrał się na Rysy i już nie wróci ze szlaku. Ratownik dyżurny TOPR oświadczył w mediach, że turysta najprawdopodobniej pośliznął się i spadł w przepaść.

Śmierć w Tatrach

Akcja ratunkowa TOPR ruszyła błyskawicznie, gdy tylko świadkowie poinformowali o wypadku na szlaku. Przetransportowano poszkodowanego do szpitala w Zakopanem, ale niestety nie udało się go uratować. Potwierdzono natomiast, że wypadek miał miejsce w rejonie pierwszych łańcuchów ubezpieczających szlak na Rysy.

Media podają, że w niedzielę w Tatrach panuje słoneczna, zachęcająca do górskich wypraw pogoda. Trzeba jednak mieć się na baczności. Szlak na rysy jest bardzo śliski, zalega tam warstwa świeżego śniegu.

Na wysokogórskich szlakach miejscami występują również oblodzenia. W takich warunkach posiadanie sprzętu zimowego jak raki, czekan i kask mogą się okazać niezbędne – informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego.