18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lepiej uważać!

Wysokie mandaty za spacer z psem. Rząd zaostrzył przepisy

Bartłomiej Ciepielewski
06.04.2021  16:21
Od 10 kwietnia mandaty będą większe
Od 10 kwietnia mandaty będą większe Fot: Marek BAZAK/East News

Od 10 kwietnia wejdą w życie zaostrzone przepisy, które dotkną właścicieli psów, nieruchomości, a także przewoźników. Spacer z psem może skończyć się otrzymaniem mandatu w wysokości nawet 500 złotych.

Od soboty w życie wchodzi nowe rozporządzenie Rady Ministrów, zwiększające sporą część grzywien przyznawanych w formie mandatów. Właściciele czworonogów mocno odczują wprowadzone zmiany.

Nowe kary za spacer z psem

Wkrótce policjanci będą mogli ukarać właścicieli psów za spacer bez smyczy lub kagańca. Nowe zasady przewidują kary w przedziale od 250 do 500 złotych.

Więcej praw dla zwierząt to więcej odpowiedzialności dla ich właścicieli oraz opiekunów - poinformowała Kamila Siedlarz z KPP w Żorach.

Właściciele małych i niegroźnych psów za spuszczenie psa ze smyczy zapłacą najniższy przewidywany wymiar kary, czyli 250 złotych. W przypadku psów, zaliczających się do ras agresywnych, grzywna będzie dwukrotnie wyższa. Do najgroźniejszych czworonogów zalicza się między innymi dobermany lub amstaffy.

Nowe kary obejmą także właścicieli posesji, którzy na przykład nie zabezpieczą odpowiednio ogrodzenia, przez co pies ucieknie na ulicę.

Czytaj także
Przeczytaj więcej