18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polska żegna legendę!

Wzruszający pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Biskup zaczął śpiewać

Bartłomiej Ciepielewski
10.04.2021  14:40
Krzysztof Krawczyk zmarł w wieku 74 lat
Krzysztof Krawczyk zmarł w wieku 74 lat Fot: Piotr Molecki/East News

W południe rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka. Legendarnego muzyka pożegnała rodzina, artyści oraz przedstawiciele duchowieństwa i władz państwowych.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się w łódzkiej archikatedrze. Na mszy zjawili się krewni, przyjaciele, duchowni oraz przedstawiciele władz. Poruszającego wystąpienia dokonał między innymi Daniel Olbrychski, który odczytał "Hymn o miłości". Mocne słowa sprawiły, że wielu fanom piosenkarza pociekły łzy.

Mszę świętą rozpoczął metropolita łódzki, arcybiskup Grzegorz Ryś, który podkreślił niepodważalną wartość muzyki.

Śpiew przynosi nam doświadczenie wspólnoty. Pana można poznać w pieśni. Jego obecność odsłania się w obecności w muzyce, pięknie, we wspólnocie, w miłości - przyznał duchowny.

Następnie poruszające kazanie wygłosił biskup Antoni Długosz, który chwilę później zadziwił wszystkich zgromadzonych. Duchowny postanowił sam zaśpiewać piosenkę w hołdzie dla zmarłego artysty.

Po zakończeniu mszy trumna Krzysztofa Krawczyka została wyprowadzona z archikatedry przy muzyce "Barki". Złożenie do grobu odbędzie się o godzinie 15 na cmentarzu w Grotnikach.

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Krzysztof Krawczyk zmarł w Poniedziałek Wielkanocny w wieku 74 lat. Artysta dwa dni wcześniej wyszedł ze szpitala, gdzie przebywał w związku z zakażeniem koronawirusem.

Muzyk przed śmiercią wyraził swoją ostatnią wolę. Jak poinformowała żona, w trumnie Krawczyka znalazły się jego charakterystyczne, czarne okulary oraz mikrofon, którego używał przez 26 lat.

Czytaj także