18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe ograniczenia i decyzje rządu

ZAKAZ WYCHODZENIA Z DOMU w Polsce

Wojciech Kozicki
24.03.2020  13:04
Zakaz wychodzenia z domu - kolejne ograniczenia w Polsce
Zakaz wychodzenia z domu - kolejne ograniczenia w Polsce Fot: Jakub Kaminski/East News

Koronawirus w Polsce to coraz większe zagrożenie, rośnie liczba zakażonych i ofiar śmiertelnych. Jak zatrzymać ten zabójczy bilans? Stan epidemii to za mało, więc rząd wprowadza kolejne ograniczenia takie jak np. zakaz wychodzenia z domu!

Stan epidemii w Polsce i wojsko na ulicach to za mało, by pandemia koronawirusa została powstrzymana. Polski rząd podjął więc kolejną decyzję – zostanie wprowadzony obowiązywać zakaz wychodzenia z domu. Na czym dokładnie polega i z jakiego powodu będzie można wyjść z domu?

Zakaz wychodzenia z domu, nowe ograniczenia w Polsce

Jak podaje „Super Express” nowe zasady i ograniczenia mają obowiązywać od środy 25 marca. Nie będzie można wychodzić z domu „bez wyraźnej życiowej potrzeby” takiej jak np. wizyta w aptece, zakupy żywnościowe, wyjście do pracy, wyjście z psem. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski na wtorkowej konferencji prasowej powiedział że akcja "zostańmy w domu" będzie miała teraz wymiar praktyczny. Wszelkie ograniczenia jak na razie mają obowiązywać do 11 kwietnia.

Msze w kościołach nadal nie będą zakazane. Na nabożeństwie nie będzie mogło jednak przebywać więcej niż 5 osób (nie licząc kapłanów i np. osób zatrudnionych w zakładach pogrzebowych). Mają pojawić się również ograniczenia w komunikacji, co potwierdził premier Mateusz Morawiecki

Dotyczasowe ograniczenia wciąż obowiązują, ponieważ jak twierdzi premier, "musimy kupić sobie czas". Zostały zdementowane plotki, że zostaną zamknięte sklepy. Minister zdrowia zaprzeczył, że ma zostać wdrożona całkowita izolacja wybranych miast. Osoby gromadzące się w miejscach publicznych będą dostawać wysokie kary finansowe.

Zostawmy środki komunikacji publicznej dla osób, które muszą się nimi udać np. do pracy - apelował na konferencji prasowej Morawiecki.
Czytaj także