18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rząd ujawnia

ZGONY WŚRÓD NIEZASZCZEPIONYCH. Wstrząsające dane

01.12.2021  08:43
Zgony wśród niezaszczepionych
Zgony wśród niezaszczepionych Fot: Tuomas Kallio/Shutterstock

Zgony na Covid-19 wśród osób niezaszczepionych są znacznie częstsze niż wśród tych, które przyjęły szczepienie. Medycy i rząd ujawniają twarde, wstrząsające dane. Jak bardzo pandemia zagraża osobom, które nie zdecydowały się na działania profilaktyczne?

Zgony na Covid-19 to wielka tragedia i (co gorsza!) codzienność w wielu krajach. W Polsce codziennie z powodu koronawirusa umiera kilkaset osób. Niestety, teraz kiedy w Europie szaleje wariant Omikron, wszyscy boją się jeszcze bardziej.

Zgony wśród niezaszczepionych

Politycy i lekarze zdecydowali się na opublikowanie twardych danych, które jasno pokazują, jak wiele jest zgonów na Covid-19 wśród osób niezaszczepionych. Jak się okazuje, to głównie one powinny się obecnie obawiać zakażenia. Po wtorkowym raporcie o liczbie zakażeń koronawirusem otrzymaliśmy od rządu taką wiadomość:

Spośród dziś zaraportowanych 526 ofiar śmiertelnych epidemii, 386 stanowią osoby niezaszczepione. Spośród osób zaszczepionych 109 miało choroby współistniejące, a średnia ich wieku to ponad 65 lat.

Jak widać, niezaszczepieni naprawdę powinni rozważyć udanie się do najbliższego punktu szczepień. Od początku czwartej fali wszyscy alarmują, że łóżka covidowe w szpitalach zajmują przede wszystkim te osoby, które nie przyjęły szczepienia.

Przypominamy, że poza tymi danymi zdradzono we wtorek, że dnia tego zachorowały na Covid-19 19 074 osoby. Myślicie, że nowe obostrzenia wprowadzone z lęku przed Omikronem mają szansę nas uratować?

Czytaj także