18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie przegapcie tego momentu

ZMIANA CZASU już w weekend. Zegarki w ruch

28.10.2021  15:26
Zmiana czasu 2021
Zmiana czasu 2021 Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zmiana czasu z letniego na zimowy zbliża się wielkimi krokami. Ten moment w ciągu roku szczególnie cieszy śpiochów, zyskujących godzinę odpoczynku gratis! Co prawda taki profit jest jednorazowy, ale zawsze trochę cieszy. Ważne, żeby nie przegapić tego momentu.

Zmiana czasu 2021 już wkrótce stanie się faktem i warto szczególnie uważać, by nie przeoczyć tego momentu. Na gapiów mogą czekać wyjątkowo przykre konsekwencje, dlatego pilnujmy naszego czasu podwójnie.

Jak co roku przestawiamy zegarki na czas letni i zimowy. Na szczęście większość naszych obecnych, nowoczesnych urządzeń sama wyręcza nas w obowiązku pilnowania czasu. Warto jednak mieć świadomość, kiedy zyskamy dodatkową godzinę snu. 

Zmiana czasu z letniego na zimowy

Zmiana czasu 2021 z letniego na zimowy nastąpi w październiku. Dokładnie będzie to sobotnia noc z 30 na 31 października. Wówczas przestawimy zegarki o jedną godzinę do tyłu: z godziny 3 na 2. Piękna sprawa, zwłaszcza dla śpiochów.

Wiele osób nie lubi zmian czasu i uważa to za niepotrzebną komplikację. Niektórzy narzekają, że wpływa to negatywnie na samopoczucie, inni zwracają uwagę, że dzięki temu ludzie w efektywniejszy sposób wykorzystują dzienne światło. 

Warto wiedzieć, że biorąc wszystkie głosy pod uwagę, w 2019 roku Parlament Europejski zatwierdził plan zniesienia zmiany czasu w państwach unijnych od roku 2021 roku, jednak Rada Unii Europejskiej opóźnia dalsze działania w tej sprawie. 

Temat raz na jakiś czas wraca. Myślicie, że faktycznie kiedyś w końcu pozbędziemy się konieczności przestawiania zegarków? Z pewnością dla wielu osób byłaby to miła odmiana.

Czytaj także
Przeczytaj więcej