18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rząd może więcej

Zabiorą Ci mieszkanie przez stan epidemii? To możliwe

23.03.2020  18:11
Zabiorą Ci mieszkanie przez stan epidemii? To możliwe
Zabiorą Ci mieszkanie przez stan epidemii? To możliwe Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Stan epidemii ogłoszony w naszym kraju uprawnia rząd do wielu rzeczy, które wcześniej byłyby niemożliwe. Właściciele nieruchomości mogą spotkać się z wyjątkową sytuacją. 

Stan epidemii, który ogłoszono w naszym kraju, uprawnia rząd do wielu działań, które w razie konieczności będą wchodziły w życie. Pisaliśmy już o możliwości zajęcia prywatnych samochodów przez rządzących, teraz czas na mieszkania.

Przez stan epidemii zabiorą Ci mieszkanie?

Stan epidemii ogranicza pewne prawa właścicieli nieruchomości, a także osób prowadzących działalność gospodarczą. Zapisy ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi mówią jasno, że jest możliwość wprowadzenia nakazu udostępnienia nieruchomości, lokali i terenów. 

Warto podkreślić, że zapisy mówią już o samym przeciwdziałaniu epidemii. Oznacza to, że władze mogą zajmować lokale nawet na terenach, gdzie nie ma lub jest niewiele zakażeń koronawirusem. Tak naprawdę nie wiadomo, od kogo się w tym wypadku zwrócą. 

Obostrzenia dla właścicieli nieruchomości już się rozpoczęły. Zakazany został m.in. najem krótkoterminowy. Ministerstwo Zdrowia wydało rozporządzenie, że do odwołania nie można oferować swojego mieszkania gościom.

Rozwój sytuacji może nas jeszcze zaskoczyć. 

Przeczytaj więcej
Komentarze