pandemia morderczyni

RZEŹ W POLSCE. Zabitych ponad 600 osób

Emilia Waszczuk
15.12.2021  09:22
Rzeź w Polsce. Pandemia zabiła ponad 600 osób
Rzeź w Polsce. Pandemia zabiła ponad 600 osób Fot: Shutterstock/PeskyMonkey

Wstrząsające informacje przekazał w środę rano rzecznik rządu Piotr Müller. Bijemy właśnie nowy rekord czwartej fali pandemii koronawirusa - jednego dnia COVID-19 zabił ponad 600 mieszkańców naszego kraju.

Piotr Müller informacje o stanie pandemii w Polsce zdradził na antenie Radia ZET. - Najgorsza wiadomość to jest ta, że ponad 660 osób zmarło - powiedział rzecznik rządu.
Polityk nie podał dokładnych liczb - te poznamy o godzinie 10.30 w oficjalnym raporcie Ministerstwa Zdrowia. Poinformował jednak, że ostatniej doby wykrytych zostało ponad 24 tysiące nowych zakażeń koronawirusem.

To jest efekt niestety ostatnich tygodni, gdzie kumulowały się liczby zachorowań i niestety głównie (zmarły) osoby niezaszczepione

- powiedział o dramatycznym bilansie śmierci Piotr Müller.

Omikron w Polsce

Polityk nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, czy w Polsce został już potwierdzony pierwszy przypadek zakażenia mutacją omikron. Zdaje się, że mamy spory problem z selekcjonowaniem go, bo we wtorek świat obiegła wieść o pierwszym zakażeniu tym wariantem w Chinach... u Polaka, który do Państwa Środka przybył z Warszawy.

Co jednak z Polską? Skoro omikron dotarł z niej do Chin... musi tu być. - To jest na bieżąco badane, nie wiem, czy w tej chwili jest już potwierdzony pierwszy przypadek. Natomiast genotypy wszystkich zachorowań są na bieżąco monitorowane przez kilka laboratoriów w Polsce i bez wątpienia na terenie Polski jest już ta odmiana, tu nie ma co się łudzić - przyznał Piotr Müller.

Czytaj także