18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sprytny sposób

Żabka ominie podatek od małpek. Wprowadzi "małpy"

Bartłomiej Ciepielewski
11.12.2020  12:04
Żabka wie jak ominąć podatek
Żabka wie jak ominąć podatek Fot: Marek BAZAK/East News

Podatek od małpek zostanie wprowadzony już od przyszłego roku. Poza wyższymi cenami alkoholu więcej zapłacimy także za napoje słodzone. Żabka znalazła sposób jak ominąć rządowe regulacje.

Polski rząd uważa, że zamiast wspierania terapii uzależnień oraz edukowania Polaków na temat zdrowego żywienia, lepsze efekty zagwarantuje wprowadzenie nowego podatku. Pod pretekstem troski o nasze życie dostajemy po twarzy kolejnymi opłatami.

Od stycznia dystrybutorzy napojów alkoholowych o objętości poniżej 300 ml, zapłacą 25 złotych od litra 100-procentowego alkoholu. Butelka z 40-procentową wódką o pojemności 200 ml podrożeje w hurcie nawet o 2 zł, zatem w sklepie zapłacimy za nią jeszcze więcej.

Żabka znalazła sposób na ominięcie podatku

Sieć sklepów Żabka postanowiła wprowadzić większe butelki wódki, aby uniknąć dodatkowych opłat. "Staromiejska" o pojemności 350 ml nie będzie obciążona nowym podatkiem. Nad takim samym rozwiązaniem zastanawiają się także inne sieci sklepów.

Paradoksalnie nowy podatek wprowadzony przez PiS może pogorszyć stan zdrowia Polaków i doprowadzić do większej fali alkoholizmu. Klienci widząc zawyżone ceny małych trunków skuszą się na te o większej pojemności, zatem konsumpcja może wzrosnąć. W przypadku napojów słodzonych atrakcyjniejsze będą te niskobudżetowe, zawierające w sobie ogrom szkodliwych składników.