18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nic nie kupisz

Zakaz handlu na ostro! Zamkną nawet stacje benzynowe

09.01.2020  12:51
Zakaz handlu na ostro! Zamkną nawet stacje benzynowe
Zakaz handlu na ostro! Zamkną nawet stacje benzynowe Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Państwowa Inspekcja Pracy może mocno namieszać! Chcą jeszcze większego zaostrzenia zakazu handlu w niedziele. Jeśli im się uda, nie uratuje nas już nawet stacja benzynowa.

Całkowity zakaz handlu w niedziele nadciąga? To bardzo możliwe. Do tej pory zakupy mogliśmy robić tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. W 2020 zostaje nam już jedynie 7 niedziel na cały rok! A zaraz i to może się skończyć.

Państwowa Inspekcja Pracy żąda bowiem, by zakaz handlu objął wszystkie placówki, w których można kupić alkohol i papierosy. To znaczyłoby, że nawet stacje benzynowe przestaną być w niedziele dla klientów otwarte. A to nie wszystko.

PIP żąda, by zamknąć też tak zwane "placówki pocztowe". To oznacza, że żadna osiedlowa Żabka nie będzie już mogła bronić się argumentem punktu odbioru paczek. A i Polak piwa czy batonika w niedzielę w niej nie zakupi.

Handlowcy protestują

Pomysłom Państwowej Inspekcji Pracy sprzeciwiają się oczywiście handlowcy. Maciej Ptaszyński z Polskiej Izby Handlu twierdzi wręcz, że to "propozycja oderwana od realiów".

To najtwardsza forma zakazu, którą ktokolwiek i kiedykolwiek postulował. Co ważniejsze, niezgodna z jedną z intencji ustawodawcy

- powiedział w rozmowie z Prawo.pl.

Czytaj także