18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

na pomoc handlowcom

Zakaz handlu odwołany? Koronawirus "otwiera" sklepy

Emilia Waszczuk
18.03.2020  18:15
Zakaz handlu odwołany? Koronawirus "otwiera" sklepy
Zakaz handlu odwołany? Koronawirus "otwiera" sklepy Fot: Shutterstock

Niedziele niehandlowe zostaną zniesione? Możliwe, ale tylko na czas walki z epidemią koronawirusa. Rząd zapowiada poważne zmiany w zakazie handlu.

Koronawirus SARS-COV-2 paraliżuje Polskę i część branży handlowej. Nie pracują między innymi galerie handlowe i restauracje (wyjątek to dostawy online). Świetnie radzą sobie za to sklepy spożywcze - ludzie dosłownie rzucili się na zakupy i nabywają towar, jakby szykowali się na wojnę lub apokalipsę.

Niestety, część sklepów nie nadąża z pracą i dostawami. Przydałoby się też zmniejszyć liczbę osób, które jednorazowo robią zakupy i wspomóc przedsiębiorców. Rząd właśnie wymyślił na to sposób.

Handel w niedziele dozwolony?

W piątek przedstawiciele rządu zapowiedzieli zmiany w zakazie handlu w niedziele. Na czas walki z koronawirusem, podejmą specjalne środki. Jak przekonują, dostawy i zaopatrzenie sklepów będzie można realizować w dni dotąd zakazane, czyli niedziele.

Umożliwiliśmy towarowanie sklepów w niedziele. Ta zmiana zostanie wpisana do przygotowywanej specustawy

- poinformowała minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz.

To jednak nie wszystko. Rząd rozważa ponoć także przywrócenie handlu w niedzielę. Są to jednak informacje nieoficjalne - Emilewicz jak na razie się do nich nie odniosła.