18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

muahahaha

Morawiecki Grinch! Po cichu zakazał spotkań w święta!

Emilia Waszczuk
23.11.2020  07:57
Premier zakazuje spotkań w święta
Premier zakazuje spotkań w święta Fot: RAFAŁ OLEKSIEWICZ/REPORTER

Premier niczym Grinch próbuje zepsuć Polakom święta? Rząd po cichu wprowadził rozporządzenie, zakazujące spotkań w Boże Narodzenie.

Święta w tym roku będą zupełnie inne - wszystko przez pandemię koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki już apeluje, by nie planować na ich czas żadnych wyjazdów i straszy zakazem przemieszczania się. Polityk chce, by każdy spędził Boże Narodzenie w miejscu zamieszkania, nawet ceną świąt zupełnie samotnych.

Na konferencji prasowej zorganizowanej w sobotę, premier oznajmił, że rząd pracuje nad rozwiązaniami prawnymi, które pozwolą zatrzymać ludzi w domach. Później rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że chodzi o wprowadzenie lockdownu. Tymczasem okazuje się, że politycy już wprowadzili zakaz spotkań!

Premier wprowadza limity na święta

Wedle ostatniego rozporządzenia, do dnia 27 grudnia zakazane są wszelkie spotkania powyżej pięciu osób. Zarządzenie dotyczy spotkań prywatnych, obowiązuje w wynajmowanych obiektach, ale też w domach rodzinnych!

Do dnia 27 grudnia zakazuje się organizowania innych niż określone w ust. 1 zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju z wyłączeniem: 1) spotkań lub zebrań służbowych i zawodowych; 2) imprez i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie - czytamy w dość topornie sformułowanym zarządzeniu.

Jest w tym wszystkim jedno małe pocieszenie - limit nie dotyczy osób zamieszkujących razem. Jeśli więc w jednym lokum mieszka rodzina większa niż 5 osób - nie muszą się niczym przejmować.

Rządzący nie wspomnieli wprawdzie, że zakaz organizowania spotkań i imprez dotyczy Bożego Narodzenia, to jednak wprost wynika z rozporządzenia. Nie dość, że wskazuje na to data - 27 grudnia to przecież pierwszy dzień po Bożym Narodzeniu, w dodatku przypadający na niedzielę, to jeszcze świąt nie ma na liście wyjątków. Są tam między innymi ćwiczenia służby zdrowia i służb mundurowych, egzaminy na prawo jazdy czy egzaminy biegłych rewidentów.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze