18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rząd decyduje

Zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce! Nieoczekiwany skutek pandemii

14.10.2020  16:37
COVID-19: Zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce
COVID-19: Zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce Fot: MAREK LASYK/REPORTER

Zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 19 już wkrótce może stać się faktem. Rząd Mateusza Morawieckiego planuje kolejne, srogie obostrzenia. Z pewnością nikt nie spodziewał się, że pójdą one w taką stronę.

Zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 19 może brzmieć jak koszmar dla rozrywkowej części naszego społeczeństwa. Rząd Mateusza Morawieckiego planuje kolejne obostrzenia, które mają pomóc w nierównej walce z COVID-19.

Powodem zakazu sprzedaży alkoholu w naszym kraju w godzinach wieczornych jest właśnie znaczny wzrost zakażeń koronawirusem. Nowe obostrzenia planowane przez polityków mają na celu wzmocnienie zakazów i nakazów z 10 października. Przypominamy, że to wtedy strefa żółta została rozszerzona na całą Polskę. Teraz coraz głośniej mówi się o wprowadzeniu wszędzie strefy czerwonej. 

Zakaz sprzedaży alkoholu przez COVID-19

Jako pierwszy o możliwości wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu po godzinie 19, mówił informator Polsat News. Rząd planuje pójść o krok dalej i prohibicja obowiązywałaby również na stacjach benzynowych, gdzie wieczorem zostałyby wyłączone strefy monopolowe. 

Z danych i analiz rządzących wynika, że to znacząco mogłoby ograniczyć spotkania towarzyskie, które w ostatnich tygodniach były jednymi z najpoważniejszych ognisk rozprzestrzeniania się wirusa

- wskazuje Polsat News.

Nie tylko w Polsce pojawiają się tego rodzaju pomysły na walkę z pandemią. W Berlinie również obowiązuje już taki zakaz, chociaż nieco mniej restrykcyjny. Alkoholu sprzedawać nie można w godzinach 23:00 - 6:00. Ograniczenie dotyczy również stacji benzynowych i wstępnie ma obowiązywać przynajmniej do końca października.

Co czujemy, że niedługo alkohole zaczną szybko znikać ze sklepowych półek. Być może, tak jak w marcu, zobaczymy w sklepach puste półki po najbardziej upragnionych towarach.

Przeczytaj więcej
Komentarze