18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dowalili

ZAKAZ WYCHODZENIA Z DOMÓW! Koszmarne restrykcje na Sylwestra

Emilia Waszczuk
17.12.2020  15:33
Zakaz wychodzenia z domów w Sylwestra. Nowe obostrzenia
Zakaz wychodzenia z domów w Sylwestra. Nowe obostrzenia Fot: WOJCIECH STROŻYK/REPORTER

Stało się. Rząd wprowadza zakaz przemieszczania się po Polsce, a nawet ZAKAZ WYCHODZENIA Z DOMÓW. Znamy szczegóły nowych restrykcji.

Tak ostrych ograniczeń nikt się chyba nie spodziewał! Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił w czwartek, że od 28 grudnia w całej Polsce wprowadzona zostanie Narodowa Kwarantanna. Oznacza to nie mniej, nie więcej, jak lockdown. Ponownie zamknięte zostaną galerie handlowe, rząd całkowicie zamyka turystykę, a co więcej... ogłasza dodatkowy zakaz przemieszczania się!

Zakaz wychodzenia z domów w Sylwestra

Najbardziej restrykcyjne zasady obowiązywać mają w Polsce w Sylwestra. Minister Zdrowia ogłosił, że w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia obowiązywał będzie w Polsce całkowity zakaz przemieszczania się. Polakom wyjść z domów będzie można jedynie pod bardzo ważnym pretekstem - np. do lekarza czy do pracy.

Każdy, kto opuści miejsce zamieszkania, może się liczyć z potężnymi karami - tej nocy policja ma ostro egzekwować przestrzeganie przepisów. Co ważne, zakaz wychodzenia z domów i przemieszczania się obowiązywać będzie tylko przez noc sylwestrową - od godziny 19.00 w czwartek, do godziny 6.00 w piątek.

Obowiązkowa kwarantanna w Polsce

Czy oznacza to, że możemy rozpocząć imprezę sylwestrową 31 grudnia o godzinie 18.59, a zakończyć o godzinie 6.01 w piątek? Nic z tego. W Polsce dalej obowiązują dotychczasowe obostrzenia w kwestii gromadzenia się - oznacza to, że zaleca się spędzanie Sylwestra w gronie najbliższych osób. Poza domownikami, możemy przyjąć maksymalnie 5 gości. 

W tym miejscu warto wspomnieć o jeszcze jednym ograniczeniu. Poza zakazem przemieszczania się i zakazem zgromadzeń, w Polsce powraca obowiązkowa kwarantanna. Obejmie ona każdego, kto wjedzie do Polski zza granicy transportem zbiorowym. Kwarantanna graniczna trwać ma 10 dni.

Czytaj także