18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat w Rawie Mazowieckiej

Zakażona wirusem uczennica nie żyje. Dezynfekcja w szkołach

04.03.2020  14:27
Zakażona wirusem uczennica nie żyje. Dezynfekcja w szkołach
Zakażona wirusem uczennica nie żyje. Dezynfekcja w szkołach Fot: Shutterstock/Take Photo

W Rawie Mazowieckiej rozegrała się tragedia. Zmarła dziewczynka zakażona wirusem. Teraz szkoły i przedszkola będą dezynfekowane, by uchronić inne dzieci.

Rawa Mazowiecka pogrążona jest w żałobie. W wyniku powikłań związanych z zakażeniem wirusem grypy zmarła uczennica jednej z tamtejszych szkół. Podczas gdy cały świat boi się koronawirusa, zapominamy o zagrożeniach, jakie potrafi pociągnąć za sobą dobrze znana nam grypa.

Wirus zabił dziecko. Szkoły będą dezynfekowane

Dziewczynka, której nie udało się wygrać walki z wirusem grypy typu A, była uczennicą Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej. We wtorek zwołano w mieście sztab kryzysowy, na którym podjęto decyzje o dezynfekcji szkół i przedszkoli, by uchronić życie innych dzieci.

W związku z zaistniałą sytuacją, tj. licznymi zachorowaniami na grypę, poleciłem dyrektorom szkół, przedszkoli i żłobka podjęcie działań profilaktycznych, mających ograniczyć do minimum możliwość rozprzestrzenienia się wirusa grypy. Należy zachować szczególną ostrożność oraz przestrzegać podstawowych zasad higieny z wykorzystaniem odpowiednich środków czystości. Ponadto istotna jest współpraca nauczycieli, wychowawców z rodzicami w zakresie przyprowadzania tylko zdrowych dzieci

- tłumaczy burmistrz Piotr Irla w opublikowanym na stronie Urzędu Miasta komunikacie.

We wszystkich placówkach oświatowo-wychowawczych, sukcesywnie, począwszy od dnia 1 marca 2020 roku wydałem dyspozycje do przeprowadzenia dezynfekcji pomieszczeń w celu eliminacji chorobotwórczych wirusów. Podejmowane działania profilaktyczne mają na celu zachowanie bezpieczeństwa przebywających w szkołach, przedszkolach i żłobku podopiecznych oraz pracowników

- dodaje burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Z całego serca współczujemy rodzinie zmarłej dziewczynki.

Przeczytaj więcej
Komentarze