18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odeszła tak szybko..

Żałoba w TVP. Nie żyje dziennikarka, pokonała ją choroba

24.05.2022  13:32
Dziennikarka TVP przegrała walkę z chorobą
Dziennikarka TVP przegrała walkę z chorobą Fot: Uladzimir Ogonek/Shutterstock

Nie żyje dziennikarka Panoramy i doświadczona korespondentka TVP. Agnieszka Gawerska Jabłonowska przegrała walkę z chorobą w wieku 56 lat. Pogrążeni w smutku współpracownicy żegnają dziennikarkę.

Agnieszka Gawerska-Jabłonowska nie żyje. Informację o śmierci przekazała jej córka. Dziennikarkę oraz wieloletnią korespondentkę Telewizji Polskiej żegnają w mediach społecznościowych koleżanki i koledzy z pracy, wspominając ją jako pomocną i życzliwą osobę.

Zmarła Agnieszka Gawerska, moja koleżanka z "Panoramy", w której razem pracowałyśmy. Sympatyczna i pomocna, dobra koleżanka i dziennikarka. Niech odpoczywa w pokoju – napisała prezenterka TVP Anna Popek.

Przyczyna śmierci dziennikarki nie jest jeszcze znana. Według nieoficjalnych informacji przegrała walkę z chorobą.

Dziennikarka TVP nie żyje

Agnieszka Gawerska-Jabłonowska przez wiele lat była korespondentką TVP w Watykanie i Rzymie. To ona na bieżąco relacjonowała chorobę, a następnie śmierć papieża Jana Pawła II.

Świetna dziennikarka i super koleżanka. Ciepła, mądra, pracowita. To ona przygotowywała się do wejścia na żywo do Panoramy z Placu św. Piotra gdy odszedł JP2. Panorama wtedy jedyny raz w historii, nie została wyemitowana, a na obu antenach TVP pojawił się komunikat przygotowany przez księdza z Red. katolickiej. Godzinę później nadaliśmy wydanie specjalne, które zaczęła oczywiście Agnieszka. Profesjonalnie, spokojnie, konkretnie mimo emocji, które rozwalały nas wszystkich. Teraz też nami targają emocje - wspomina jej kolega Dariusz Łukaszewski.

Widzowie pamiętają zmarłą dziennikarkę m.in. z "Panoramy", a także Reportera Polskiego". 56-latka pozostawiła w żałobie męża i córkę.