18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gdzie są granice nietolerancji?

Zamach na marszu równości w Lublinie! Akcja w ostatniej chwili

03.10.2019  11:39
Zamach na marszu równości w Lublinie! Akcja w ostatniej chwili
Zamach na marszu równości w Lublinie! Akcja w ostatniej chwili Fot: Krzysztof Radzki/East News

Na Marszu Równości w Lublinie udaremniono zamach terrorystyczny. Policja w ostatniej chwili zadziałała, unikając tragedii. 

Nagonka na osoby należące do ruchu LGBT+ nie słabnie. Mimo organizacji kolejnych marszów, zdarzają się przerażające incydenty. Wszyscy pamiętamy żywo to, co działo się w Białymstoku. Okazuje się, że w Lublinie mogło być znacznie gorzej.

Policja zdusiła w zarodku próbę organizacji zamachu terrorystycznego skierowanego na osoby biorące udział w manifestacji. Jesteśmy niemal pewni, że ci, którzy wpadli na ten zabójczy pomysł, byli przekonani, że czynią słusznie i to jeszcze w "obronie" własnych wartości.

Zamach na Marszu Równości w Lublinie był o włos

Tamtejsza prokuratura poinformowała stowarzyszenie Miłość nie wyklucza, że do zamachu przygotowywała się para. Małżeństwo z Lublina przyniosło na Marsz Równości ładunki wybuchowe, które miały zabić osoby znajdujące się w tłumie.

Na szczęście, czujność służb sprawiła, że para została zatrzymana już na starcie marszu i ostatecznie nikomu nie stała się krzywda. Wyobrażacie jednak sobie, do czego mogło dość tylko dlatego, że ktoś ma inne poglądy na życie?

Najgorsze, że przykład idzie z góry, spójrzmy chociażby na to, co Krystyna Pawłowicz nie raz i nie dwa prezentuje w sieci, kiedy pojawia się temat LGBT. 

Przeczytaj więcej
Komentarze