18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

WIDEO z ataku na WOŚP

Zamach na Adamowicza. Pokazali NOWE nagranie

Wojciech Kozicki
13.01.2020  22:55
Jak zginął Paweł Adamowicz? Pokazali nowe nagranie wideo z ataku
Jak zginął Paweł Adamowicz? Pokazali nowe nagranie wideo z ataku Fot: Karol Makurat/REPORTER

Paweł Adamowicz został zaatakowany rok temu 13 stycznia w Gdańsku podczas 27. Finału WOŚP. Rodzina zgodziła się, by opublikowano nowe nagranie wideo z ostatnich chwil życia prezydenta Gdańska.

Paweł Adamowicz został zaatakowany na finale WOŚP tuż po godzinie 20:00 podczas „Światełka do nieba”. Na scenę wtargnął nożownik Stefan W. i zadał prezydentowi śmiertelne ciosy. Dopiero po roku, za zgodą rodziny zmarłego, telewizja TVN udostępniła niepublikowane dotąd materiały, m.in. nagranie wideo, na którym uwieczniono moment tuż po dźgnięciu nożem.

Na wideo widać jak Paweł Adamowicz jest jeszcze świadomy i czeka na pomoc medyczną. Wykonał ruch prawą rękę, który mógł sugerować, że czuł się coraz gorzej, a po chwili stracił przytomność. Radiozet.pl przypomina, że walka o jego życie trwała 5 godzin, przetoczono 41 jednostek krwi, ale Adamowicz zmarł.

Czy tragedii można było zapobiec? Na jaw wyszły szokujące fakty, jak zaniedbano ochronę na WOŚP. Okazało się także, że służby wiedziały jak niebezpieczny był Stefan W., ale zlekceważono zagrożenie i wypuszczono go na wolność.

Atak na Pawła Adamowicza - nagranie WIDEO:

Czytaj także
Przeczytaj więcej