18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Islamista szykował krwawy zamach

Terrorysta zatrzymany w Polsce. Chciał dokonać masakry!

10.12.2019  11:32
Zamach terrorystyczny w Polsce - Ukrainiec0islamista chciał dokonać masakry w Puławach
Zamach terrorystyczny w Polsce - Ukrainiec0islamista chciał dokonać masakry w Puławach Fot: Facebook - zdjęcie ilustracyjne

Zamach terrorystyczny w Polsce udaremniony. Media podają, że funkcjonariusze ABW zatrzymali Ukraińca, który chciał dokonać masakry w centrum handlowym w Puławach. Czy Polska stała się celem organizacji terrorystycznych i islamskich bojowników?

Ryzyko zamachów terrorystycznych w Europie rośnie, a Polska również jest na celowniku religijnych szaleńców. Jak podaje radiozet.pl, Ukrainiec Maksym S. mieszka w Polsce od 2 miesięcy, a niedawno przeszedł na islam i przyjął imię Muhamat. Tvp.info ustaliło, że zradykalizował się, gdy nawiązał kontakt z kilkoma obywatelami Tadżykistanu. 

Zamach bombowy w Polsce?

Maksym miał rozważać atak terrorystyczny w galerii handlowej w Puławach. Zdaniem służb chciał zdetonować samochód-pułapkę i dokonać masakry. Podobno gromadził już ładunki wybuchowe oraz broń, ale nie ustalono czy miał to być atak samobójczy. ABW zatrzymała podejrzanego 4 grudnia.

Przygotowania te polegały na wejściu w porozumienie z innymi osobami o radykalnych poglądach religijnych, wyrażaniu gotowości do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego polegającego na zdetonowaniu samochodu pułapki w obiektach użyteczności publicznej oraz uzyskiwanie środków w postaci pieniędzy oraz broni – oświadczyła Prokuratura Krajowa. (tvp.info)

Podejrzany mężczyzna trafił do aresztu na 3 miesiące i postawiono mu zarzuty przygotowania do sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach oraz formułowania gróźb karalnych. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Krwawa Wigilia

Tymczasem w Europie zapanował strach, bo hiszpańskie służby ujawniły tajne wiadomości terrorystów. Okazało się, że planują krwawe zamachy podczas świąt i wiadomo już w jakich krajach planują doprowadzić do masakry.

logo Tu się dzieje