18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bohater z London Bridge zagrożony

Polak powstrzymał zamachowca. Terroryści chcą go zabić?

04.12.2019  20:44
Zamach w Londynie i zagrożony polski bohater - Łukasz obawia się terrorystów?
Zamach w Londynie i zagrożony polski bohater - Łukasz obawia się terrorystów? Fot: YouTube

Atak terrorystyczny na London Bridge i szokujące informacje. Bohater z Polski, który walczył z nożownikiem, ma kłopoty. Co prawda dostanie medal, ale jego życie może być zagrożone. Czy dotknie go brutalna zemsta terrorystów?

38-letni Łukasz wziął udział w zatrzymaniu uzbrojonego w nóż zamachowca w Londynie i wraz z 10 innymi osobami ma otrzymać medal za bohaterstwo. Kucharz z Polski ma jednak problem, bo jego rodzina boi się zemsty terrorystów. „Fakt” dotarł do mamy bohatera, która mieszka pod Wrocławiem i okazało się, że kobieta żyje w strachu.

Twarz Łukasza wszyscy zobaczyli w mediach i to może oznaczać wyrok dla niego oraz jego rodziny. Znajomy mamy bohatera powiedział „Faktowi”, że za zamachami podobno stoi Al Kaida. Bliscy Łukasza nie chcą rozmawiać o Łukaszu z mediami, by jego twarz nie była zbyt często pokazywana publicznie.

Ujawnienie danych personalnych i wizerunkowych to ryzyko. Terroryści są zdeterminowani do dokonywania aktów przemocy, szczególnie jeśli stoi za tym jakaś symbolika. Akcja odwetowa, napaść na tego Polaka pozwoliłyby im coś ugrać – powiedział ekspert ds. zwalczania terroryzmu Krzysztof Liedel. (wpolityce.pl)

Zdaniem Liedela terroryści mogą podjąć próbę odwetu na Polaku, co ma być sposobem na zmycie hańby.

Polak, kieł narwala i zamach w Londynie

Wcześniej w wydanym oświadczeniu Paweł wyznał, że próbował powstrzymać zamachowca, by uratować ludzi wewnątrz budynku w restauracji w Fishmongers' Hall. Sprostował, że jako broń nie posłużył mu półtorametrowy kieł narwala, a długi pręt.

Zamach w Londynie na London Bridge - WIDEO:

Czytaj także
Przeczytaj więcej