18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

polała się krew

Zamieszki w Koninie, są ranni. Zwołano sztab kryzysowy

18.11.2019  08:58
Zamieszki w Koninie, są ranni. Zwołano sztab kryzysowy
Zamieszki w Koninie, są ranni. Zwołano sztab kryzysowy Fot: Twitter

Po tragicznej śmierci 21-latka z rąk policjanta, w niedzielny wieczór w Koninie doszło do groźnych zamieszek. Ranni zostali funkcjonariusze, zatrzymano kilka osób. 

W czwartek 14 listopada w Koninie doszło do tragedii. 21-letni mężczyzna zginął raniony przez policjanta. Młodzieniec miał być wylegitymowany przez mundurowych. Adam Cz. postanowił jednak uciec i nie reagował na polecenia "stać, policja".

Jeden z policjantów oddał w kierunku 21-latka strzał. Mimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.

Zamieszki w Koninie

W niedzielę w Koninie odbyły się protesty mieszkańców, doszło też do niebezpiecznych starć. Udział w demonstracji wzięło kilkadziesiąt osób. Ubrani w kominiarki mężczyźni zaatakowali komendę policji. Kopali w policyjne tarcze, rzucali kamieniami i butelkami. Jeden z policjantów miał być zaatakowany kastetem. Rannych zostało trzech funkcjonariuszy.

Demonstrujący krzyczeli hasła "wyjmijcie broń i nas zastrzelcie". Odgrażali się też, że nie opuszczą placu przez całą noc. W pewnym momencie policjanci opuścili posterunek i ruszyli w stronę protestujących. Wcześniej oddali strzały w powietrze. Zatrzymali 3 osoby, w tym jednego nieletniego.

W związku z atakiem kamieniami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami na policjantów w Koninie została przeprowadzona interwencja. Zostały zatrzymane trzy osoby (1nieletni) podejrzane o naruszenie nietykalności cielesnej policjantów i inne występki. Dwóch policjantów jest rannych

- czytamy w komunikacie policji na Twitterze.

Sztab kryzysowy w Koninie

Prezydent Konina Piotr Korytkowski zapowiedział w niedzielę, że w mieście w poniedziałek zostanie powołany sztab kryzysowy.

Nie może dochodzić do takiej sytuacji, że miasto jest sparaliżowane, ruch na ulicy zatrzymywany, a światła na ulicy gaszone. Miasto musi funkcjonować. Proszę i apeluję, aby zachowywać się bezpiecznie i nie wznosić burd

- mówił przed kamerami.

Czytaj także
Przeczytaj więcej