18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostatnie zakupy, amen

Zamykają sklepy Orsay. Polacy w mrocznej rozpaczy

Wojciech Kozicki
09.05.2022  09:40
Zamykają sklepy Orsay w Polsce. Do kiedy jeszcze otwarte?
Zamykają sklepy Orsay w Polsce. Do kiedy jeszcze otwarte? Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

To koniec, fani shoppingu i łowcy odzieżowych ofert w żałobie. Podano informację, że Orsay znika z Polski. Wiadomo już do kiedy sklepy tej firmy zostaną zamknięte we wszystkich centrach handlowych w naszym kraju. To oznacza promocje, przeceny i obniżki w ofercie?

To już pewne, sieć Orsay wycofuje się z polskiego rynku. Jak podaje portal Money.pl, powód zamknięcia sklepów to niewypłacalność firmy. Fani tej marki czuli pismo nosem już w 2021 roku, gdy zapadła decyzja o zamknięciu 30 placówek. Gdy ujawniono, że sklepy Orsay zamykają się też w Niemczech, można było przewidzieć, co wkrótce nastąpi także nad Wisłą. Odzież damska Orsay w 2022 roku znika z Polski, to definitywny koniec oferty.

Sklepy Orsay zamknięte. Do kiedy można robić zakupy?

Media ujawniły, że niemiecka sieć modowa Orsay przekazała już pracownikom informację o zamknięciu sklepów i wypowiedzeniu umów. Wiadomo już, że sklepy Orsay zamknięte zostaną w centrach handlowych do końca czerwca. Wciąż ma jeszcze działać sklep internetowy Orsay. W rozmowie z portalem Wirtualne Media, te informacje potwierdzili pracownicy sklepów Orsay w Warszawie.

Business Insider podaje, że zamknięcie sklepów Orsay w Polsce oznacza, iż pracę może stracić nawet 400 osób.

Polskie sklepy Orsay należą do spółki Ordipol. Sieć pochodzi z Niemiec i na tamtejszym rynku wypowiedziała już umowy najmu. Zamknie się tam połowa z działających obecnie 197 sklepów – podają wirtualnemedia.pl.

Nie wiadomo czy zwiastuje to całkowity koniec marki Orsay. Podobno firma szuka inwestora, a nieoficjalnie mówi się o rozpoczętych tajemniczych rozmowach.

Orsay to znana sieć sklepów odzieżowych, która w Polsce zagościła w 1997 roku. Ta francuska sieć miała do tej pory 130 salonów w Polsce, które działać będą jeszcze tylko przez niespełna dwa miesiące – podaje Radio ZET.