18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wirus wpędza kraj do grobu

Zamknięte cmentarze 1 listopada?

Wojciech Kozicki
12.10.2020  10:10
Zamknięte cmentarze na 1 listopada? Koronawirus sprawia, że cała Polska stoi nad grobem
Zamknięte cmentarze na 1 listopada? Koronawirus sprawia, że cała Polska stoi nad grobem Fot: Jakub Kaminski/East News

Koronawirus w Polsce atakuje coraz agresywniej i nie pomagają obostrzenia, restrykcje i żółte oraz czerwone strefy. Wciąż nie wiadomo czy 1 listopada na Wszystkich Świętych będą zamknięte cmentarze. Ministerstwo Zdrowia skomentowało te doniesienia.

Czy koronawirus sprawi, że 1 listopada zostaną zamknięte cmentarze w Polsce? Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w poniedziałek powiedział, że „raczej do tego nie dojdzie”, ale sytuacja jest analizowana. Zaapelował również, by nie odwiedzać cmentarzy tłumnie, ale rozłożyć te wizyty w czasie, np. tydzień wcześniej. Zapewnił przy okazji, że liczba respiratorów w Polsce jest pod kontrolą. Zapomniał jednak dodać, że nie pomoże nam i milion respiratorów, bo już teraz nie ma kto obsługiwać sprzętu.

Myślę, że Polacy są mądrym narodem i posłuchają tych wskazań. Na pewno będziemy analizować czy nie zamknąć cmentarzy, ale myślę, że do tego nie dojdzie – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. (Polsat News)

Koronawirus i wizyty na cmentarzach

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk apeluje natomiast, aby wizyty na cmentarzach "rozłożyć w czasie". Zapewnia też, że rząd prowadzi stały monitoring sytuacji. Tymczasem kolejni eksperci ostrzegają, że rząd publikuje nieprawdziwe dane i prognozy, a lada moment czeka nas paraliż szpitali i zapaść systemu opieki zdrowia.

 

logo Tu się dzieje