18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Patologia!

Zaniedbany pies zamarzł na mrozie. Właściciel: padł to padł

21.01.2021  15:59
Zwierzęta żyły w tragicznych warunkach
Zwierzęta żyły w tragicznych warunkach Fot: Katarzyna Mala/East News

Część właścicieli czworonogów nie przejęło się siarczystymi mrozami, które kilka dni temu nawiedziły kraj. Często pozostawione same sobie zwierzęta, zamarzały w rozpadających się budach, bez picia i jedzenia. Ostatnio jeden z mieszkańców Dolnego Śląska w brutalny sposób przyczynił się do śmierci jego pupila.

Do przerażającego zdarzenia doszło we wsi Jugowa. Na doniesienia o tragicznych warunkach bytowych zwierząt zareagował Inspektorat Ochrony Zwierząt.

Członkowie grupy interwencyjnej po dotarciu na miejsce doznali szoku. Wszystkie zwierzęta przetrzymywane na terenie posesji były strasznie zaniedbane. Jeden z psów, który podczas siarczystych mrozów spał na wilgotnych szmatach, skonał w męczarniach.

Właściciel skazał zwierzęta na śmierć

Pracownicy IOZ zdołali na szczęście uratować pozostałe zwierzęta, które także skazane były na pełne cierpienia życie.

W ostatnim momencie udało nam się jednak uratować szczeniaczki i mamusię oraz kociaka, które w te mrozy trzymane były w nieocieplanej, rozpadającej się szopie. Te zwierzęta dzieliły godziny od zamarznięcia - poinformował personel IOZ.

Mężczyzna nigdy nie woził swoich zwierząt do weterynarza. Miały one katar, biegunkę oraz świerzb. Sadystyczny właściciel nie widzi nic złego w swoim zachowaniu.

Padł to padł, na ch** drążyć temat - skwitował zwierzęcy sadysta.

Uratowane szczeniaki wraz z kotem trafiły do kliniki weterynaryjnej. Mężczyźnie za znęcanie się nad zwierzętami grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj także