18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

fani piłki w żałobie

Nie żyje legenda piłki nożnej. Józef Boniek miał 88 lat

13.12.2019  21:27
Nie żyje legenda piłki nożnej. Józef Boniek miał 88 lat
Nie żyje legenda piłki nożnej. Józef Boniek miał 88 lat Fot: KP Polonia Bydgoszcz/Twitter

Piłkarz, trener, legenda polskiej piłki nożnej i ojciec Zbigniewa Bońka - Józef Boniek zmarł w wieku 88 lat.

Bardzo smutna wiadomość dla fanów piłki nożnej. W czwartek 12 grudnia zmarł były piłkarz i trener, Józef Boniek.

Boniek senior znany jest głównie jako ojciec znakomitego piłkarza, obecnego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej - Zbigniewa Bońka. Sam jednak również odegrał ważną kartę w historii polskiej piłki nożnej.

Józef Boniek podobnie jak jego syn, pasjonował się piłką. W pierwszej lidze rozegrał ponad 100 spotkań. Był piłkarzem Zawiszy Bydgoszcz, Polonii Bydgoszcz i Czarnych Nakło.

Mój ojciec grał twardo, przed nikim nie pękał. Ale nie był brutalem. Przeciwnicy go szanowali, a czołowy polski napastnik Marian Norkowski mógł się poświęcić strzelaniu bramek dla Polonii, bo wiedział, że z tyłu ma Bońka, który zatrzyma przeciwników.

- mówił swego czasu o ojcu Zbigniew Boniek.

Józef Boniek zmarł w czwartek 12 grudnia. Jego syn nie zdążył się z nim pożegnać... O pogarszającym się stanie zdrowia taty dowiedział się w ostatniej chwili. Wtedy odwołał planowany wcześniej wyjazd do Genewy. Do Bydgoszczy dotarł niestety kilka minut po śmierci seniora.

logo Tu się dzieje