18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykra wiadomość

Dramat w Tatrach. Dwie osoby nie żyją

Bartłomiej Ciepielewski
15.02.2021  11:19
Lawina w Tatrach porwała trzech mężczyzn
Lawina w Tatrach porwała trzech mężczyzn Fot: Pawel Murzyn/East News

Sobotnie popołudnie okazało się tragiczne dla dwóch polskich skialpinistów. Mężczyzn porwała lawina, która zeszła z Kopy Kondrackiej. TOPR dotarło na miejsce dopiero po kilku godzinach.

W sobotę po południu lawina w Tatrach porwała trzech polskich skialpinistów. Jeden z nich wydostał się spod śniegu i wezwał TOPR. Niestety ze względu na słaby zasięg informacja dotarła do centrali dopiero po kilku godzinach.

Akcja ratunkowa w Tatrach

Wieczorem na miejsce dotarli ratownicy wraz z ochotnikami. Za pomocą detektorów i sond udało się namierzyć dwóch zasypanych skialpinistów. Niestety nie dawali oni żadnych oznak życia. Następnie rozpoczęto poszukiwania trzeciego mężczyzny, który wezwał pomoc.

Jak się okazało, ocalały narciarz po nieudanej próbie odnalezienia swoich towarzyszy udał się do tatrzańskiego schroniska na Hali Kondratowej. Mężczyzna nie miał żadnych obrażeń, lecz zmagał się z lekkim wychłodzeniem. Akcja ratunkowa zakończyła się w niedzielę rano.

Według statystyk osoba zasypana przez lawinę tylko przez kwadrans ma znaczne szanse na przeżycie. Każda kolejna minuta zbliża ją nieuchronnie do śmierci.