18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

szopka w sądzie

Ludzie bronią pedofila: on jest święty, a te dzieci, to prostytutki

Emilia Waszczuk
14.11.2019  16:27
Ludzie bronią pedofila: on jest święty, a te dzieci, to prostytutki
Ludzie bronią pedofila: on jest święty, a te dzieci, to prostytutki Fot: Shutterstock

Proboszcz z Ruszowa został oskarżony o molestowanie dziewczynek przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. Przed pierwszą rozprawą jego obrońcy twierdzili, że sądzić pedofila może tylko Bóg. Przy drugiej małe ofiary duchownego, nazywali prostytutkami.

To nie sąd i prokuratura są od sądzenia księdza, tylko Bóg - krzyczeli w październiku zebrani przed salą rozpraw obrońcy księdza pedofila. Piotr M. został oskarżony o molestowanie małych dziewczynek, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu komunii. Ale jako że mężczyzna jest księdzem, część parafian ciągle twierdzi, że jest też bezkarny.

W sądzie w Zgorzelcu zamiast zwykłej rozprawy pedofila, rozegrała się istna szopka. Tłum zwolenników przestępcy seksualnego wynosił go na ołtarze, odgrażał się sądowi, odmawiał różaniec i śpiewał psalm na korytarzu. Boskiej interwencji jednak zabrakło. Do dziś do śledczych zgłosiło się już 18 kobiet, które również - poza dwoma uczennicami - przekonują, że padły ofiarami księdza.

"Te dzieci to prostytutki"

Szopka powtórzyła się na drugiej rozprawie przeciw księdzu, w środę 13 listopada. Przed salą zebrali się jego zwolennicy, którzy tak jak i poprzednio, przekonywali o świętości i bezkarności Piotra M.

Przepuśćcie świętego, przepuśćcie świętego

- miała krzyczeć zwolenniczka pedofila, podaje zinfo.pl. Inna nazywała niepełnosprawne, molestowane przez księdza dziewczynki... małymi prostytutkami. Później zapewniała, że dzieci zostały opętane przez szatana.

Księdzu Piotrowi M. grozi do 12 lat więzienia. Sprawą zatrzymanego w maju pedofila, zajmuje się także sąd kościelny. Jak na razie duchowny został zawieszony w posłudze kapłańskiej.

Przeczytaj więcej
Komentarze