18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

znamy szczegóły

Koronawirus w Polsce! Chory wrócił z Niemiec

Emilia Waszczuk
04.03.2020  08:26
Koronawirus w Polsce! Chory wrócił z Niemiec
Koronawirus w Polsce! Chory wrócił z Niemiec Fot: Ministerstwo Zdrowia

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził w środę rano: mamy pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Polsce.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził na pilnie zwołanej konferencji prasowej: w nocy odnotowaliśmy pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem COVID-19. Jak na razie jest to jeden przypadek - pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górze.

Wszystkie osoby, które miały kontakt z pacjentem, zostały poddane kwarantannie.

Kim jest pacjent?

Jak poinformował Szumowski, dane pacjenta nie zostaną podane do publicznej wiadomości. Przekazał jedynie, że to mężczyzna, który wrócił do Polski z Niemiec. Nie znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka - nie ma dodatkowych chorób i nie jest osobą starszą. 

Pacjent po przyjeździe do kraju, zadzwonił zaniepokojony swym stanem zdrowia do lekarza. Ten stwierdził, że jest to przypadek wysokiego ryzyka i polecił skontaktowanie się ze służbami sanitarnymi. Po mężczyznę została wysłana specjalistyczna karetka. Testy potwierdziły zarażenie koronawirusem. W tej chwili pacjent czuje się dobrze.

Pacjent został przewieziony do szpitala i tak jak zawsze to się dzieje, podobnie jak w Policach, wszystkie osoby, które miały kontakt z tym pacjentem, zostały objęte kwarantanną domową

- powiedział Szumowski.

Przy okazji poinformował, że w Policach, gdzie kwarantanną objęto ponad 200 osób, testy nie potwierdziły u zagrożonych uczennic koronawirusa.

Czytaj także
Przeczytaj więcej