18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szykuje się pozew?

Ziemkiewicz oskarża Owsiaka o śmierć Adamowicza. "Główny winowajca"

14.01.2020  10:11
Ziemkiewicz orze WOŚP, teraz Owsiak urzadzi mu ostrą orkę?
Ziemkiewicz orze WOŚP, teraz Owsiak urzadzi mu ostrą orkę? Fot: MAREK LASYK/REPORTER/East News, TRICOLORS/East News

Rafał Ziemkiewicz kontra Jerzy Owsiak – zapowiada się masakra w sądzie? Prawicowy publicysta ostro skrytykował WOŚP i zasugerował, że szef fundacji przyczynił się do morderstwa Adamowicza. Zostanie za to zaorany?

Jurek Owsiak jest odpowiedzialny za śmierć Pawła Adamowicza? Tak przynajmniej twierdzi Rafał Ziemkiewicz na Twitterze. Gdy w mediach społecznościowych pojawił się wpis, w którym krytykowano TVP za powiązanie publicznej telewizji z morderstwem Adamowicza i obwiniano Owsiaka za tragedię, prawicowy publicysta zareagował w swoim stylu. Może go to sporo kosztować.

Bo on k. jest głównym winowajcą, durniu! Gdyby nie totalny tupolewizm WOŚP morderca nie mógłby się zbliżyć do ofiary na 10 metrów! Wścieklizna Owsiaka po tej zbrodni była uderzeniem uprzedzającym żeby nikt nie śmiał tej prawdy powiedzieć – napisał Ziemkiewicz na Twitterze. (pisownia oryginalna)

Rafał Ziemkiewicz - zapłaci za swoje słowa?

Ziemkiewicz nie ugryzł się w język i w jednym z internetowych programów kontynuował krucjatę przeciwko WOŚP, a Owsiaka nazwał „świętym Jurasem”. Zwrócił uwagę na gigantyczne koszty organizacji imprez i stwierdził, że firmy takie jak np. Mrówka Cała i Złoty Melon przynoszą Owsiakowi do 10 mln złotych dochodu. Nie podał jednak, skąd ma takie informacje.

Ja nie szanują Owsiaka, ale nie widzę sensu żeby to zwalczać. Jeżeli ten facet od 30 lat z powodzeniem sprzedaje produkt, wykreował band i zarabia przy tym zupełnie legalnie, to fajnie. W Polsce dorobił się na ludzkiej próżności – powiedział Ziemkiewicz  w jednym ze swoich programów na YouTube.

Ziemkiewicz kontra WOŚP

Przy okazji nazwał WOŚP „wielkim charytatywnym cyrkiem z charyzmatycznym przywódcą”, który nie istnieje w żadnym innym kraju na świecie. Zasugerował, że „nasz system charytatywności jest jakiś popierdzielony”. Biorąc pod uwagę, że Owsiak ostatnio postanowił walczyć o swój wizerunek przed sądem i złożył pozew przeciw TVP, Ziemkiewicza zapewne czeka bolesna kara.