18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mróz nas dopadł

Zima atakuje Polskę! -30 stopni Celsjusza i śnieg [FOTO]

19.09.2019  18:40
Zima atakuje Polskę! -30 stopni Celsjusza i śnieg [FOTO]
Zima atakuje Polskę! -30 stopni Celsjusza i śnieg [FOTO] Fot: Piotr Korczak/REPORTER

Zima atakuje nasz kraj mimo tego, że mamy dopiero początek września! -30 stopni Celsjusza i śnieg - takie widoki możemy już teraz zastać w Tatrach. 

Po pięknym i skrajnie upalnym lecie wszyscy spodziewali się pogodnej i łagodnej jesieni. Pogoda postanowiła nam jednak zrobić niespodziankę i... już na początku września w naszym kraju pojawiła się zima!

Zima dotarła do Polski!

W Tatrach mróz chwycił już na początku tygodnia. Zaskoczyło to przede wszystkim turystów, którzy na początku września często jeszcze robią sobie wakacje. Najmroźniej jest na Śnieżce - temperatura odczuwalna wynosiła tam we wtorek prawie 30 stopni Celsjusza poniżej zera. 

Jedno jest pewne - lato odeszło bezpowrotnie. W innych częściach kraju również jest już mało pogodnie - pojawiają się deszcze i pierwsze chłody. W górach króluje już jednak zima. Ratownicy TOPR apelują o rozwagę podczas spacerów na szlakach - są one bowiem oblodzone.

Chociaż temperatura spada dopiero nieco poniżej zera, to ta odczuwalna może być nawet tak sroga, jak w przypadku Śnieżki. W najbliższych dniach śnieg w górach wciąż będzie przelotnie padał.

Jeśli zamierzacie zdobywać jakiś szczyt - bądźcie ostrożni i koniecznie zadbajcie o bardzo ciepłe ubrania. To jest teraz absolutna podstawa. 

Przeczytaj więcej
Komentarze