18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fani olimpijczyka w żałobie

Zmarł Mikołaj Kubica. Odeszła legenda sportu

Wojciech Kozicki
23.07.2020  11:49
Nie żyje Mikołaj Kubica. Zmarła legenda polskiego sportu
Nie żyje Mikołaj Kubica. Zmarła legenda polskiego sportu Fot: Pixabay/Alicja_

Polski sport i kibice w żałobie. Nie żyje Mikołaj Kubica, czyli legenda polskiego sportu. Odszedł wspaniały olimpijczyk i gimnastyk.

Zmarł Mikołaj Kubica, czyli legendarny reprezentant Polski w gimnastyce. Odszedł w wieku 74- lat. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Popielowie-Radziejowie (Rybnik), a hołd byłemu olimpijczykowi oddał m.in. Polski Komitet Olimpijski, w tym prezes Andrzej Kraśnicki.

Mikołaj Kubica nie żyje

Mikołaj Kubica był jedną z najważniejszych postaci polskiego olimpizmu. To wielokrotny medalista mistrzostw Europy oraz trzykrotny uczestnik Igrzysk olimpijskich. Trzykrotnie reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich.

Choć znany gimnastyk nie zdobył żadnego medalu na igrzyskach, to aż trzykrotnie reprezentował na nich biało-czerwone barwy. Brał udział w imprezach organizowanych w Tokio (1964), Meksyku (1968) i Monachium (1972) – pisze „Super Express”.

Zestadionu.pl przypomina, że Kubica jest jedną z postaci włączoną do panteonu Radlińskich Olimpijczyków, których imieniem nazwano główny plac Radlina. Przez całą swoją karierę sportową był związany z Klubem Gimnastycznym "Radlin". 

Przeczytaj więcej
Komentarze