18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia, smutek i żałoba

Zmarł dziennikarz RMF FM i TVN24. Przegrał z nowotworem

Wojciech Kozicki
15.05.2021  14:09
Nie żyje dziennikarz Rafał Poniatowski. Przegrał walkę z nowotworem
Nie żyje dziennikarz Rafał Poniatowski. Przegrał walkę z nowotworem Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Smutna wiadomość, nie żyje Rafał Poniatowski, czyli popularny dziennikarz i reporter TVN24, a niegdyś RMF FM. Przegrał walkę z nowotworem.

Zmarł dziennikarz i reporter Rafał Poniatowski pracujący dla TVN24. Dawniej był zawodowo zawiązany z RMF FM. Jak podaje rmf24.pl, od kilka lat zmagał się z nowotworem. Zdiagnozowano u niego czerniaka. Miał 48 lat.

Nie żyje dziennikarz Rafał Poniatowski

Jak przypomina rmf24.pl, Rafał Poniatowski z wykształcenia był muzykiem. Ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi i uzyskał tytuł magistra sztuki. Zamiast skupić się na karierze muzycznej, wybrał jednak dziennikarstwo. W 2001 roku współpracował również z Telewizją Puls.

Przez ponad 4 lata, od października 1995 do listopada 1999 roku, pracował w RMF FM. Jako reporter łódzkiego oddziału radia zajmował się serwisami lokalnymi, a później przygotowywał materiały dla anteny ogólnopolskiej – podaje RMF FM.

Jeszcze w 2018 roku wydawało się, że terapia metodą Simontona uratuje życie dziennikarza, ponieważ na jakiś czas udało się zatrzymać rozwój nowotworu.

Badania wykazały, że rak się rozsiał i przerzuty pojawiły się na wielu organach. Lekarze dawali mu kilka tygodni życia. Kiedy i jego opuściła nadzieja, przyjaciele polecili mu terapię metodą Simontona (...). Zdecydował się z niej skorzystać. Po jakimś czasie dziennikarz doszedł do wniosku, że terapia w połączeniu z leczeniem onkologicznym przynosi rezultaty, bo guzki zaczęły znikać – relacjonował serwis „Dzień Dobry TVN” w 2018 roku.

Czytaj także