18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pierwszy dramat

Zmarł po szczepieniu na Covid-19. Ministerstwo Zdrowia komentuje

25.01.2021  12:40
Szczepienie na Covid-19
Szczepienie na Covid-19 Fot: Tomasz Kudala/REPORTER

Mężczyzna z Oleśnicy zmarł po przyjęciu szczepienia na Covid-19. Ministerstwo Zdrowia komentuje tę sprawę i tłumaczy, co mogło się stać. Na razie nie wiadomo, co konkretnie spowodowało zgon tego człowieka.

Mężczyzna z Oleśnicy przyjął szczepionkę na Covid-19, a potem bardzo źle się poczuł. Na Polaków padł blady strach tym bardziej, że zgon odnotowano w raporcie Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych (NOP). To, co wydawało się nadzieją na lepsze jutro - teraz wzbudza lęk.

Szczepienie na Covid-19 i zgon pacjenta

Zgon pacjenta z Oleśnicy zanotowano 20 styczna. Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć portalowi o2.pl - rodzina planuje wystąpienie o odszkodowanie. Opis tego przypadku napawa wszystkich przerażeniem.

Gorączka, spadek ciśnienia tętniczego, tachykardia, 3 razy wzywano zrm (zespół ratownictwa medycznego - red.) pacjenta nie hospitalizowano, zatrzymanie krążenia, zgon

- brzmi opis przypadku na stronie rządowej.Przypadek pacjenta z Oleśnicy był pierwszą śmiertelną reakcją poszczepienną w kraju. Tymczasem sprawa została skomentowana przez przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, w których najlepszym interesie leży jej jak najszybsze wyjaśnienie.

Nie ma obecnie potwierdzenia, by śmierć była spowodowana przez COVID-19. Mówimy na razie o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia

- powiedział PAP rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, odnosząc się do tej sprawy. Jednocześnie podkreślił, że pacjent był osobą "bardzo schorowaną".

Czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza

- dodał Andrusiewicz.Myślicie, że wydarzenia z Oleśnicy sprawią, że Polacy przestaną szczepić się tak chętnie? 

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze