18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka tragedia

Zmarła ikona TVP. Dziennikarkę kochali wszyscy

14.04.2021  20:18
Nie żyje ikona TVP
Nie żyje ikona TVP Fot: Gita Kulinitch/Shutterstock

Zmarła ikona TVP. W wieku 84 lat odeszła Blanka Danilewicz. Dziennikarka przez wiele lat była kierownikiem działu reportażu w TVP2. Jej śmierć to zdecydowanie koniec pewnej ery w historii Telewizji Polskiej.

Blanka Danilewicz, a tak naprawdę Blandyna Danilewicz-Lipowska zmarła w wieku 84 lat, kończąc tym samym ważną erę w historii Telewizji Polskiej. Dziennikarka była kierownikiem działu reportażu w TVP2, a w latach 90-tych prowadziła "Ekspres Reporterów", który od 1999 roku nosi nazwę Magazyn Ekspresu Reporterów, a jej głównym prowadzącym przez ponad 20 lat był Michał Olszański.

Nie żyje ikona TVP

Blanka Danilewicz zdobyła kierunkowe wykształcenie, które potem otworzyło jej drzwi do kariery. Dziennikarka ukończyła Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Wyreżyserowała takie filmy dokumentalne jak: "Urodzona", "Pustostany" i "Kochany tatusiu". W 2000 roku otrzymała Złoty Krzyż Zasługi.

Wiadomo już, że pogrzeb dziennikarki odbędzie się 26 kwietnia o godz. 14:05 na Cmentarzu Północnym w Warszawie. Z uwagi na trwającą wciąż pandemię koronawirusa - uczestnictwo w nim będzie związane z pewnymi obostrzeniami.

Bardzo współczujemy bliskim Blanki Danilewicz oraz wszystkim, dla których była dziennikarskim wzorem do naśladowania. Do oficjalnych informacji nie podano przyczyny jej śmierci. Nie mamy wątpliwości, że na zawsze pozostanie w pamięci wielu osób.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze