18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie udało się im pomóc

Dzieci z Afganistanu zatrute grzybami w Polsce. Tragiczne informacje

Emilia Waszczuk
02.09.2021  11:39
Afgańscy chłopcy nie żyją. W Polsce zatruli się grzybami
Afgańscy chłopcy nie żyją. W Polsce zatruli się grzybami Fot: Planeta

Uciekali przez Talibami, a to w Polsce czekała ich śmierć. Lekarze z Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka* przekazali w czwartek bardzo smutne wieści o dwóch afgańskich chłopcach, którzy kilka dni temu zatruli się grzybami.

Do dramatu doszło w ośrodku dla cudzoziemców w Dębaku. Pod koniec sierpnia przebywającym tam Afgańczykom podano posiłek zawierający grzyby. Po nim doszło do zatrucia u trójki dzieci - dwoje z nich było w stanie ciężkim i walczyło o życie.

W międzyczasie pojawiła się informacja o zgonie jednego z chłopców, co natychmiast dementował polski rząd. Okazuje się jednak, że u chłopca doszło do śmierci pnia mózgu. Teraz lekarze potwierdzają najgorsze.

Afgańskim chłopcom nie udało się pomóc

Już wiadomo, że chłopcy zatruli się muchomorem sromotnikowym. U obu doszło do ostrej niewydolności wątroby. W czwartek potwierdzono zgon pięciolatka, u którego doszło do śmierci pnia mózgu. Drugie dziecko - 6-letni chłopiec - przeszło przeszczep wątroby, który się przyjął. Niestety i jego rokowania są tragiczne. Lekarze zaobserwowali u niego narastające objawy ciężkiego uszkodzenia centralnego układu nerwowego.

Niestety, nie udało nam się pomóc obu chłopcom

- przekazał w czasie czwartkowej konferencji prasowej dyrektor IPCZD dr Marek Migdał.

6-letni chłopiec zostanie poddany badaniom potwierdzającym śmierć pnia mózgu. Po nich będzie można stwierdzić zgon dziecka.

 

logo Tu się dzieje