18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19 w sile

Zmasowany atak koronawirusa. Rekord zakażeń PRZYSPIESZY lockdown

02.10.2020  15:28
Koronawirus w Polsce
Koronawirus w Polsce Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Koronawirus od wielu dni bije w Polsce rekordy ilości zachorowań. Sytuacja jest do tego stopnia zła, że Ministerstwo Zdrowia i rząd muszą działać natychmiast. Dzisiejszy raport wskazuje na to, że obostrzenia, a może nawet lockdown - zostaną przyspieszone.

Koronawirus sieje w kraju spustoszenie. Dziś padł przerażający rekord zachorowań. Politycy podkreślają, że o ile wiosną i latem mieliśmy problem z ogniskami zakażeń - o tyle teraz ludzie zarażają się w sposób rozproszony.

Koronawirus przyspieszy obostrzenia

Koronawirus to ciężki przeciwnik i trzeba dołożyć wszelkich starań by go zatrzymać, zanim będziemy dowiadywać się o 10 tys. zachorowań dziennie. Jeszcze w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska na konferencji prasowej stwierdził, żę być może trzeba będzie ograniczyć przemieszczanie się w związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych.

Dziś wiadomo, że obostrzenia i zmiany regulacji prawnych względem walki z COVID-19 - mogą zmienić się znacznie szybciej. Już niedługo ponownie możemy zostać zamknięci w domach.

Zapowiedzieliśmy dodatkowe obostrzenia od 15 października, ale jeśli w najbliższych dniach utrzymają się duże wzrosty, nie wykluczamy, że ograniczenia zostaną wprowadzone wcześniej

– zaznaczył Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia. 

Teraz wszyscy Polacy są nawoływani do przestrzegania podstawowych zasad - tzn. DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka. Niedługo również mogą nastąpić znaczące zmiany w strefach żółtych i czerwonych. Jeśli nic się nie zmieni, do tej pierwszej zostanie przyłączona m.in. Warszawa.

Przeczytaj więcej
Komentarze