18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ważne

Zmiana czasu 2021 już w ten weekend. Nie przegap tego!

26.03.2021  17:17
Zmiana czasu 2021
Zmiana czasu 2021 Fot: Ilya.K/Shutterstock

Zmiana czasu 2021 zbliża się wielkimi krokami. Już w ten weekend coś w naszym życiu ulegnie wyraźnemu przesunięciu i będą to... wskazówki naszych zegarków! Uważajcie, żeby nie przeoczyć tego momentu.

Zmiana czasu 2021 już nadchodzi - nastąpi dokładnie w najbliższy weekend. Co roku przestawiamy zegarki na czas letni i zimowy - często jednak trudno się połapać w tym, kiedy powinno to nastąpić. Na szczęście większość naszych obecnych, nowoczesnych urządzeń sama wyręcza nas w obowiązku pilnowania czasu.

Zmiana czasu 2021: W weekend przestawiamy zegarki!

Zmiana czasu 2021 zbliża się do nas z każdym kolejnym dniem, dziś jest dosłownie za naszymi plecami. Kiedy przestawiamy zegarki? Otóż już w nocy z 27 na 28 marca będziemy mogli wykonać tę czynność i tym samym... pozbawić się dodatkowej godziny snu. 

Ostatni weekend marca będzie więc symbolicznym przejściem na letnią stronę życia. Przypominamy, że w momencie symbolicznego zmieniania czasu, należy przestawić zegarki z godziny 2:00 na 3:00. Oddajemy więc godzinę, którą cofnęliśmy, przechodząc w czas zimowy, w październiku.

Czas letni będzie obowiązywał w Polsce przez kilka kolejnych miesięcy. Następna zmiana czasu, czyli powrót do czasu zimowego, nastąpi dopiero w nocy z 30 na 31 października 2021. W tym właśnie tradycyjnym cyklu czasowym przyszło nam żyć.

Myślicie, że Polska zrezygnuje kiedyś z przestawiania zegarów i pozostanie już na zawsze przy jednym rytmie godzin?