18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe limity i przepisy

Luzowanie obostrzeń od soboty. Co się zmienia?

Wojciech Kozicki
26.06.2021  10:05
Zmiana limitów i luzowanie obostrzeń od soboty 26 czerwca
Zmiana limitów i luzowanie obostrzeń od soboty 26 czerwca Fot: Artur Szczepanski/REPORTER/East News

Epidemia COVID-19 wycofuje się z Polski, a rząd PiS kontynuuje luzowanie obostrzeń i łagodzenie restrykcji. Od soboty 26 czerwca następuje zmiana, Polacy odzyskują wolność.

Luzowanie obostrzeń i zmiany przepisów od 26 czerwca. Od dzisiaj następuje kolejny etap łagodzenia restrykcji. Otwarte zostaną dyskoteki, a hotele, kina, teatry, restauracje i siłownie będą mogły przyjąć więcej klientów. Zmiany przepisów, które wchodzą w życie 26 czerwca, mają obowiązywać do końca wakacji. Obecne limity nie dotyczą  osób zaszczepionych.

Zmiana limitów i obostrzeń od soboty 26 czerwca

Od soboty 26 czerwca na siłowniach, w klubach fitness, kasynach, obiektach handlowych, placówkach pocztowych, bibliotekach, targach, konferencjach, wystawach i salach zabaw obowiązuje nowy limit - 1 osoba na 10 metrów kwadratowych. Zwiększono limit osób w kinach i teatrach z 50 na 75 proc. obłożenia

Od soboty wszystkie miejsca w transporcie publicznym będą mogły być zajęte, chociaż nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczkami. 
Jeśli chodzi o dyskoteki, od soboty w dyskotekach może przebywać maksymalnie do 150 osób. Nie zmienia się limit 150 osób podczas imprez i spotkań na świeżym powietrzu oraz zgromadzeń. Limit gości w restauracjach został z 50 na 75 proc. obłożenia lokalu. W świątyniach będzie obowiązywał limit 75 proc. obłożenia.

Hotele od soboty będą mogły przyjąć więcej gości - w obiekcie będzie można wynajmować 75 proc. pokoi. Limit ten jednak nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12. roku życia. W wesołych miasteczkach również będzie obowiązywał limit 75 proc. obłożenia obiektu. Z kolei sportowe zmagania na trybunach będzie mogło śledzić 50 proc. kibiców na widowni – podaje Polsat News.

Czytaj także
Przeczytaj więcej