18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ludzie się zlękną

W Ministerstwie Zdrowia zwariowali? ANULUJĄ SZCZEPIENIA!

04.03.2021  14:58
Duże zmiany w szczepieniach w Polsce
Duże zmiany w szczepieniach w Polsce Fot: nimito/Shutterstock

Szokujące decyzje zapadły w Ministerstwie Zdrowia. Osoby oczekujące na szczepienia mogą czuć się zaniepokojone - rząd anuluje część szczepień. Co się zmieni?

Ministerstwo Zdrowia podjęło szokującą decyzję w sprawie szczepień przeciw COVID-19. Jak powszechnie wiadomo, mamy olbrzymi problem z dostawami szczepionek, rząd postanowił więc jakoś to rozwiązać. Myśleli między innymi o nabyciu szczepionki z Chin, której skuteczność jest jednak dość wątpliwa. Pomysł ten chwilowo porzucili, mają za to inny, nie mniej zadziwiający.

Jak poinformował w czwartek Michał Dworczyk, Ministerstwo Zdrowia zmienia strategię szczepień. Stwierdzili, że wcale nie trzeba podawać Polakom drugiej dawki szczepionki po 2-3 tygodniach, tak jak było to zalecane przez producentów. Zrobią to zupełnie inaczej - nawet po kilku miesiącach!

Zmiany w szczepieniach na COVID-19

I tak osoby zaszczepione preparatem Astra Zeneca drugą dawkę szczepionki dostaną dopiero 12 tygodni po pierwszym szczepieniu! Polacy szczepieni szczepionką firmy Pfizer dostaną drugą dawkę 1,5 miesiąca po pierwszej - w odstępie dokładnie 42 dni.

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało też, co zrobić z ozdrowieńcami. W czwartek poniosła się informacja, że w trzeciej fali pandemii połowa chorujących przechodziła już COVID-19, zdaje się więc, że ozdrowieńcy są wyjątkowo narażeni na zakażenie zmutowanym wirusem. Tymczasem resort zdrowia postanowił, że ozdrowieńcy szczepieni będą dopiero 6 miesięcy po przebyciu choroby i to w dodatku jedynie jedną dawką.

Kolejni Polacy czekają na szczepienia

To nie koniec zmian w narodowym programie szczepień. Jak poinformował Michał Dworczyk, już 10 marca ruszą zapisy na szczepienia dla osób przewlekle chorych. Cztery dni później zakończyć się mają szczepienia nauczycieli.

Zmianom ulegną też terminy rejestracji i szczepień kolejnych grup. Osoby przewlekle chore będą szczepione od 15 marca, od 22 marca szczepione mają być osoby w wieku 69 lat, a 29 marca zaczną się szczepienia funkcjonariuszy służb.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze