18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielbicielka adrenaliny

Kobieta na wózku inwalidzkim mknęła drogą ekspresową

Bartłomiej Ciepielewski
01.03.2021  19:53
38-latka mknęła na wózku inwalidzkim drogą ekspresową
38-latka mknęła na wózku inwalidzkim drogą ekspresową Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Kierowcy podróżujący drogą szybkiego ruchu S5 byli świadkami niecodziennej sytuacji. Ekspresówką w okolicach Żnina mknęła kobieta na wózku inwalidzkim. O sprawie natychmiast poinformowano policjantów ze żnińskiej drogówki.

Około godziny 14:30 komisariat policji w Żninie otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która porusza się wózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej S5. Funkcjonariusze udali się w pościg za 38-letnią miłośniczką adrenaliny.

Jechała ekspresówką na wózku inwalidzkim

Policjanci po namierzeniu kobiety zatrzymali ją i pomogli bezpiecznie opuścić drogą szybkiego ruchu. Nagranie z interwencji zostało opublikowane na Twitterze.

wozek

Dzięki błyskawicznym działaniom policjantów nie doszło do tragedii, a 38-letnia mieszkanka gminy Rogowo bezpiecznie wróciła do domu - poinformowała Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk z KPP w Żnienie.

Nie wiadomo czy kobieta została ukarana mandatem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Sytuacja była niezwykle niebezpieczna, lecz tym razem zakończyła się szczęśliwie.

Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami osoby przemieszczające się na wózku inwalidzkim, traktowane są jak piesi, zatem nie mogą one przemieszczać się drogą ekspresową.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze