18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia w Tatrach

Zwłoki na Giewoncie. Akcja TOPR

Wojciech Kozicki
19.07.2022  14:44
Zwłoki na Giewoncie. Akcja TOPR i nowe informacje
Zwłoki na Giewoncie. Akcja TOPR i nowe informacje Fot: Pawel Murzyn/East News

Giewont i kolejna śmierć w górach. Ratownicy TOPR we wtorek 19 lipca 2022 roku odnaleźli zwłoki młodego mężczyzny w masywie Giewontu. Ciało znajdowało się w rejonie Szczerby. Jaka była przyczyna śmierci?

Kolejna śmierć w Tatrach. Dyżurny ratownik TOPR potwierdził, że we wtorek w godzinach porannych do Zakopanego przetransportowano ciało zmarłego turysty. Wstępnie ustalono, że młody cudzoziemiec zginął w wypadku kilka tygodni temu.

Wypadek i śmierć w górach. Zwłoki przy Giewoncie

Wstępnie wykluczono udział osób trzech. Z ustaleń śledczych wynika, że młody obcokrajowiec prawdopodobnie spadł z dużej wysokości, ale muszą potwierdzić to kolejne badania. Przy zmarłym turyści znaleziono dokumenty, więc będzie można zweryfikować jego tożsamość. Jak podaje portal Tatromaniak.pl, na razie wiadomo jedynie, że to „22-letni obcokrajowiec”.

Zwłoki znajdowały się w rejonie Szczerby, czyli charakterystycznej przełęczy oddzielającej Wielki Giewont (główny szczyt) od Długiego Giewontu – podaje Tatromaniak.

Wyborcza nieoficjalnie podaje, że TOPR został powiadomiony o zwłokach przez taternika, który wspinał się na Giewont. Zwrócił uwagę na „kształt przypominający leżącego człowieka”.