18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Zygmunt Malanowicz nie żyje. Wielka żałoba

05.04.2021  16:47
Bie żyje Zygmunt Malanowicz
Bie żyje Zygmunt Malanowicz Fot: Romolo Tavani/Shutterstock

Smutne wieści przekazał w Poniedziałek Wielkanocny Jacek Poniedziałek. Zmarł jego kolega z teatru, legendarny aktor Zygmunt Malanowicz. Artysta miał 83 lata.

Nie żyje Zygmunt Malanowicz, aktor telewizyjny, kinowy i teatralny. Informację o śmierci artysty przekazał na Facebooku jego kolega z warszawskiego Nowego Teatru - Jacek Poniedziałek.

Zygmunt Malanowicz, Zyga, nasz brat, przyjaciel, ostoja, mistrz, powiernik, dobry, dowcipny, jedyny, niepowtarzalny. Aktor w Nowy Teatr. Odys, który nie dotarł do naszej Itaki. Żegnaj, Zyga, bez Ciebie będzie pusto, smutno i źle. Ale dopłyniemy do brzegu w ciepłą, ambrozyjską noc. Śpij i śnij lepszy świat! R.I.P. - napisał.

Nie żyje Zygmunt Malanowicz

Zygmunt Malanowicz zagrał w tak kultowych filmach jak "Nóż w wodzie" Romana Polańskiego, "Polowanie na muchy" Andrzeja Wajdy czy "Krajobraz po bitwie" tego samego reżysera. Grał także w filmach Bohdana Poręby, Andrzeja Jerzego Piotrowskiego czy Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego. Na małym ekranie Malanowicz zasłynął między innymi rolą oficera LWP - tomasza Ciećwierza - w serialu "Dom".

Zygmunt Malanowicz karierę robił również na deskach teatrów. Grał między innymi w Teatrze Dramatycznym, Teatrze Rozmaitości i Nowym Teatrze w Warszawi.

Czytaj także