18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sąd nieboski

Ksiądz prześladuje parafian. Wysyła listy: Bóg widzi, co robicie

27.01.2020  12:55
Ksiądz prześladuje parafian. Wysyła listy: Bóg widzi, co robicie
Ksiądz prześladuje parafian. Wysyła listy: Bóg widzi, co robicie Fot: Shutterstock/Facebook

Szok w Żyrardowie. Po wizycie duszpasterskiej ksiądz zaatakował (nie)wiernych. Tym, którzy nie otworzyli mu drzwi "po kolędzie", zostawił w skrzynkach listy. Pisał o nagonce i boskim, wszechwidzącym oku.

Boże Narodzenie minęło, mało kto już pamięta o świętach, kończy się też powoli czas przyjmowania księdza po kolędzie. Statystyki są miażdżące - coraz więcej Polaków nie otwiera drzwi duchownym. Księżom z Żyrardowa mocno się ten odwrót od instytucji kościoła nie spodobał.

"Bóg widzi"

Proboszcz parafii św. Karola Boromeusza w Żyrardowie postanowił wystosować list do innowierców. Nie zamierzał w nim uczyć ich i nawracać. Wolał trochę nastraszyć. A przy okazji wspomniał o wielkiej, ogólnopolskiej nagonce i "szkodliwej akcji niszczenia wizerunku Kościoła".

Nie potrafiliście przyjąć księdza w czasie trwania kolędy, ulegając medialnej, zaplanowanej, nierozumnej, szkodliwej akcji niszczenia i deformowania wizerunku Kościoła, autorytetu księdza, wartości, które przyniosła człowiekowi, rodzinie i Polsce cywilizacja chrześcijańska

- napisał ksiądz.

Bóg widzi wasze racje, wasze wybory, motywy działania. Nie chcę z wami dyskutować - dodał. 

Niegodziwi parafianie listy znaleźli w swoich skrzynkach. Do każdego dołączony był "święty obrazek" z Michałem Archaniołem i tekst modlitwy. Sprawę nagłośnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Przeczytaj więcej
Komentarze