18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Świąteczny cud?

Żywe karpie znikają ze sklepów. Kolejna sieć rezygnuje

Wojciech Kozicki
09.11.2019  15:55
Żywe karpie znikają ze sklepów - koniec tradycji?
Żywe karpie znikają ze sklepów - koniec tradycji? Fot: MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Wigilia i żywe karpie to tradycja, która może być w Polsce w końcu zakończona. Kolejna sieć sklepów ogłosiła, że żywe ryby na święta nie będą w niej sprzedawane. Tym razem jest to Selgros Cash&Carry.

Macie już przepis na karpia na święta i zastanawiacie się jak zabić i wypatroszyć rybę? Być może będzie musieli zmienić plany i kupić filet albo dzwonki. Jak podaje „Wirtualna Polska”, Sieć Selgros Cash&Carry kończy ze sprzedażą żywych karpi. 

Decyzja sieci Selgros Cash&Carry to wynik rozmów z polskimi organizacjami prozwierzęcymi, takimi jak Fundacja Alberta Schweitzera, Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! i Compassion Polska – podaje portalspozywczy.pl

Żywe karpie nie będą też sprzedawane w następujących sklepach: Lidl, Biedronka, Bi1, Tesco, Auchan. Sieć hurtowni Selgros stopniowo ograniczała sprzedaż żywych ryb już od 2018 roku.

Czytaj także
Przeczytaj więcej