18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To wciąż temat tabu

Aborcja w Polsce LEGALNA?! Polacy przemówili

18.11.2022  17:26
Aborcja będzie LEGALNA?!
Aborcja będzie LEGALNA?! Fot: LUKASZ SZELAG/REPORTER

Aborcja w Polsce jest wciąż tematem tabu, źródłem kontrowersji i przez działania władzy także jątrzącą się raną na tkance społeczeństwa. Polacy przemówili w specjalnym sondażu jej poświęconym. Będzie zalegalizowana?

Działania władzy i wpływ kościoła na państwo sprawiły, że obecnie aborcja jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów w Polsce. Tak czy inaczej, w każdym domu naszych obywateli nastroje i zdania na temat tej procedury medycznej są podzielone.

Aborcja będzie LEGALNA?!

Sondaż Ipsos dotyczący aborcji ujawnił, jak bardzo zmieniło się podejście Polaków do tego zagadnienia. Okazuje się, że lwia część polskiego społeczeństwa popiera aborcję do 12. tygodnia ciąży. Poparcie dla tej sprawy jeszcze nie było w społeczeństwie tak wysokie. Działania PiS zdają się przynosić skutek odwrotny do zamierzonego.

Na szczęście wyniki sondaży z nami pozostają i możemy bez problemu porównać, jakie są i jakie były do tej pory. Okazuje się, że jeszcze przed pamiętnym październikowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej poparcie wobec aborcji do 12. tygodnia wśród Polaków wynosiło 53 proc. badanych. W tym samym czasie 35 proc. ankietowanych było jej przeciwnych. Teraz nastąpiła gigantyczna zmiana.

Badanie przeprowadzone w dniach 7-9 listopada na grupie 1015 osób wskazało, że 70 proc. Polaków obecnie wspiera ideę aborcji na żądanie do 12. tygodnia ciąży. 24 proc. osób jest sprawie przeciwnych, a 6 proc. badanych nie ma w temacie zdania. 

Myślicie, że wywoływanie takich nastrojów i ruchów w społeczeństwie doprowadzi w końcu do zupełnej legalizacji tego zabiegu, nawet jeśli rządzącym będzie to solą w oku? My myślimy, że wszystko w tym kraju jest możliwe.

Czytaj także